Diego Ferreira vs. Mateusz Gamrot na grudniowej gali UFC Fight Night 199

Pojedynek w wadze lekkiej między Diego Ferreirą a Mateuszem Gamrotem został dodany do karty walk gali UFC Fight Night 199, która będzie ostatnią galą UFC w tym roku.

18 grudnia w starciu Brazylia vs. Polska, Diego Ferreira zmierzy się z Mateuszem Gamrotem w trzyrundowym pojedynku w wadze lekkiej. Gala odbędzie się w UFC Apex w Las Vegas.

Farah Hannoun z MMA Junkie otrzymała anonimową informację o rezerwacji walki, ale organizacja nie wydała jeszcze oficjalnego komunikatu.

Diego Ferreira (17-4 MMA, 8-4 UFC) będzie szukał okazji do odwrócenia trudnej sytuacji w której znalazł się w tym roku. W lutym jego passa sześciu zwycięstw została przerwana w walce z Beneilem Dariushem przez niejednogłośną decyzję. Trzy miesiące później został skończony przez TKO w drugiej rundzie przez Gregora Gillespie. Brazylijczyk zajmuje #11 miejsce w rankingu wagi lekkiej UFC.

Mateusz Gamrot (19-1 MMA, 2-1 UFC), były mistrz KSW w wadze lekkiej, od czasu przegranej w debiucie w Oktagonie przez niejednogłośną decyzję w walce z Guramem Kutateladze w październiku 2020 roku, kończył przed czasem walki ze Scottem Holtzmanem przez TKO w drugiej rundzie i z Jeremym Stephensem przez podanie w pierwszej rundzie.

Walką wieczoru gali UFC Fight Night 199 będzie pojedynek w wadze ciężkiej pomiędzy byłym pretendentem do tytułu Derrickiem Lewisem a Chrisem Daukausem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *