Derrick Lewis wygrywa trudną walkę z Blagoyem Ivanovem na UFC 244

Steven Ryan/Getty Images

Derrick Lewis wyszedł zwycięsko z trudnego pojedynku z Blagoyem Ivanovem, którego pokonał przez niejednogłośną decyzję na gali UFC 244.

Derrick Lewis i Blagoy Ivanov przewalczyli pełen dystans trzech rund w zaciętej walce w której każdy z nich miał swoje mocne momenty. Jednak zajmujący #5 miejsce w rankingu wagi ciężkiej Lewis okazał się tym lepszym pokonując sklasyfikowanego na #8 miejscu Ivanova. Tym samym Lewis przełamał niemoc po dwóch porażkach z rzędu wracając na ścieżkę zwycięstw.

Na początku pierwszej rundy, Ivanov przechwycił jedno z kopnięć Lewisa obalając go i zajmując pozycję z góry. Bułgar próbował poddać Amerykanina americaną, ale Lewis przytomnie uciekł z niebezpiecznej sytuacji wracając do stójki. Obydwaj zawodnicy wdali się w ostrą bójkę zadając sobie wzajemnie ciosy pod siatką. Tym razem jednak, to Lewis obalił swojego przeciwnika, ale nie był w stanie utrzymać go w parterze i Ivanov szybko podniósł pozycję. Do końca rundy obydwaj ciężcy siłowali się pod siatką starając się wypracować dla siebie lepszą pozycję.

W drugiej rundzie, Ivanov wyprowadził serię ciosów spychając odo obrony Lewisa i ponownie doprowadzając do klinczu. Derrick wykonał świetną robotę polegającą na zerwaniu klinczu i przenosząc walkę na środek Oktagonu. Trafia lewym sierpowym, który wstrząsa Ivanovem, Czarna Bestia idzie za akcją, ale Ivanov udanie obala rywala i zajmuje pozycję boczną z której ponownie próbuje założyć americanę. Podobnie jak poprzednio, Lewis wykorzystuje moment, aby wrócić do stójki i karci Byłgara potężnymi ciosami, którymi powoduje rozcięcie przy prawym oku Ivanova. Pod koniec rundy Ivanov atakuje i stara się zapiąć gilotynę na karku Lewisa, ale brakuje mu czasu.

W trzeciej rundzie Blagoy wywiera presję i idzie do przodu spychając Derricka pod siatkę. Walka wraca jednak szybko do pełnego dystansu. Ivanov unika ciosów, a Lewis czai się na jeden duży strzał. Amerykanin zmienia zdanie i idzie po obalenie, ale bezskutecznie. Obydwaj klinczują, ale Lewis atakuje potężnymi ciosami trafiając kilka razy i dokładając kolano. Ivanov wytrzymuje atak do samego końca.

Derrick Lewis pokonuje Blagoya Ivanova przez niejednogłośną decyzję (30-27, 29-28, 28-29) odcinając go od dwóch porażek z rzędu. Z kolei dla Ivanova, ta porażką kończy dobrą passę dwóch zwycięstw.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.