Derrick Lewis vs. Alexey Oleynik oraz Chris Weidman vs. Omari Akhmedov na UFC Fight Night 175

John Locher / AP

Nowe pojedynki w rozpisce sierpniowej gali.

Jak poinformowała stacja ESPN a także rosyjska TASS, do rozpiski gali UFC Fight Night 175 trafiły dwie nowe starcia. W walce wieczoru Derrick Lewis (23-7 1 NC, 14-5 w UFC, #4 w rankingu UFC) podejmie Alexeya Oleynika (59-13-1, 8-4 w UFC, #11 w rankingu UFC) w wadze zaś w kategorii średniej Chris Weidman (14-5, 10-5 w UFC) zmierzy się z Omarim Akhmedovem (20-4-1, 7-3-1 w UFC, #11 w rankingu UFC).

Lewis jest obecnie na fali dwóch kolejnych zwycięstw odniesionych w ciągu ostatniego roku, Amerykanin na punkty pokonał Blagoya Ivanova i Ilira Latifiego. Wcześniej Derrick został znokautowany przez Juniora dos Santosa.

Również Oleynik ma za sobą dwa z rzędu zwycięstwa, Rosjanin w pokonanym polu zostawiał ostatnio Maurice’a Greene’a i Fabricio Werduma.

Weidman powróci do dywizji średniej po nieudanym wypadzie do kategorii półciężkiej – na UFC on ESPN 6 były mistrz UFC został szybko znokautowany przez Dominicka Reyesa. Wcześniej również nie wiodło mu się dobrze – przegrał 4 z 5 wcześniejszych walk.

Akhmedov jest niepokonany w sześciu ostatnich walkach, Rosjanin ma na koncie zwycięstwa m.in. w starciach z Ianem Heinischem, Zakiem Cummingsem i Abdulem Razakiem Alhassanem.

Gala UFC Fight Night 175 odbędzie się 8 sierpnia najprawdopodobniej w UFC APEX w Las Vegas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.