Derrick Lewis uważa, że walkę o pas wagi ciężkiej powinien dostać Stipe Miocic

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Derrick Lewis docenia otrzymanie szansy na zdobycie tytułu wagi ciężkiej w walce z mistrzem Danielem Cormierem na gali UFC 230, ale jego zdaniem na tę walkę i rewanż zasługuje były mistrz Stipe Miocic.

Ogłoszenie pojedynku między Cormierem a Lewisem było dosyć zaskakujące, ponieważ wydawało się, że „DC” będzie czekał na pojedynek z Brockiem Lesnarem na początku przyszłego roku. Oprócz tego Lewis jest świeżo po wygranej choć trudnej walce z Alexandrem Volkovem na gali UFC 229. Po pojedynku Lewis powiedział, że musi teraz popracować nad kondycją i nie ma mowy o walce o pas. Co ciekawe, Lewis jest zawieszony medycznie do 6 listopada, a gala UFC 230 zaplanowana jest na 3 listopada, a dodatkowo Cormier ma kontuzję ręki.

W rozmowie z TMZ Sports, Derrick Lewis opowiedział co sądzi o zestawieniu go do walki o pas w tak krótkim czasie i stwierdził, że Stipe Miocic zasługuje na rewanż z Danielem Cormierem.

„Nie wiem, dlaczego nie chcą dać tego Stipe. Byłoby miło, gdyby dali tę walkę Stipe, a nie mnie, ale doceniam, że dali mi szansę. Naprawdę uważam, że Stipe zasługuje na walkę o pas, biorąc pod uwagę to przez jak długi czas był mistrzem, bronił tytułu wiele razy (trzy obrony) i przez jaki czas dominował. Nie wiem, dlaczego mi to dali, zamiast Stipe. Wszyscy inni, którzy kiedykolwiek stracili pas, dostali szansę na jego odzyskanie. Nie wiem, dlaczego tej walki nie dostał Stipe, chyba że chciał trochę wolnego.”

Derrick Lewis w swojej ostatniej walce zaliczył imponujący powrót z dalekiej podróży, która  o mały włos nie zakończyła się jego porażką. Alexander Volkov dominował w tym pojedynku i wymęczył Lewisa, ale Derrick zdołał wyprowadzić piekielnie mocny cios, którym znokautował Rosjanina w zaledwie 11 sekund przed końcem trzeciej rundy. Dla „Czarnej Bestii było to trzecie zwycięstwo z rzędu po wcześniejszych wygranych z Marcinem Tyburą i Francisem Ngannou.

3 thoughts on “Derrick Lewis uważa, że walkę o pas wagi ciężkiej powinien dostać Stipe Miocic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *