Derrick Lewis uważa, że Jon Jones zasługuje na większe pieniądze

mmafighting.com

Derrick Lewis jest w trakcie negocjacji w sprawie walki z mistrzem wagi ciężkiej Francisem Ngannou w rewanżu, po tym jak UFC nie mogło dojść do porozumienia z Jonem Jonesem. „Czarna Bestia” zaakceptował walkę i czeka tylko na odpowiedź od UFC.

Jon Jones, były mistrz wagi półciężkiej i król rankingu bez podziału na kategorie wagowe, miał zmierzyć się z Francisem Ngannou w swoim debiucie w wadze ciężkiej, ale prezydent UFC Dana White powiedział, że Jones żąda zbyt dużo pieniędzy i przeszedł do zestawiania rewanżu Ngannou vs. Lewis.

„Próbowaliśmy pracować z Jonem i ostatecznie musimy iść dalej, ponieważ realnie rzecz biorąc, z całą szczerością, Derrick Lewis jest gościem, który zasługuje na tę walkę. Derrick Lewis jest zawodnikiem wagi ciężkiej. Pokonał Francisa Ngannou. W ostatnich kilku walkach prezentował się dobrze. Jest klasyfikowany w pierwszej trójce, tak mi się wydaje. Zasługuje na walkę, więc powinno do niej dojść. My po prostu będziemy pracować i robić to co robimy. Kiedy Jon będzie gotowy, da nam znać” – powiedział White w niedawnym podcaście na TheRinger.com.

„W swojej umowie mówi, że chce 30 milionów dolarów gwarantowanych. Sposób w jaki to działa jest taki, że ci wszyscy faceci mają udział w pay-per-view. Myślisz, że to będzie duża walka. Zgadzam się z tobą i myślę, że to będzie wielka walka. Cóż, on będzie miał udział w zyskach z walki. Tak to działa. Tak się prowadzi biznes i nie jest się spłukanym”.

Jones zaprzecza, że poprosił o 30 milionów dolarów, aby zmierzyć się z Ngannou i od tego czasu rozstał się ze swoim wieloletnim zespołem menadżerskim First Round Management.

W ostatnim wywiadzie dla ESPN, Derrick Lewis został zapytany o to, czy jego zdaniem Jones zasłużył na pieniądze, które podał White. Lewis ma nadzieję na sfinalizowanie kontraktów, aby zmierzyć się z Ngannou po raz drugi, ale uważa, że Jones zasługuje na dobre wynagrodzenie.

„Facet nigdy nie przegrał. Obronił swój pas wiele razy. Był mistrzem przez tak długi czas. Wierzę, że on na to zasługuje. Zasługuje na to. On jest GOAT’em. Trzeba mu płacić tak, jakby był najlepszym zawodnikiem w historii.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *