Dennis Siver wraca po zawieszeniu i zawalczy na UFC Fight Night 53

Zawodnik wagi piórkowej Dennis Siver wraca po zawieszeniu i zawalczy z Robertem Whitefordem na UFC Fight Night 53.

Dennis Siver (21-9 MMA, 10-6 UFC) po 9-cio miesięcznej przerwie spowodowanej zawieszeniem za doping wraca do walki i 4 października zmierzy się z Robertem Whitefordem (11-2 MMA, 1-1 UFC) na gali UFC Fight Night 53 w Sztokholmie.

Siver został ukarany zawieszeniem oraz odjęciem 30 % wypłaty po walce z Manny Gamburyanem na UFC 168. Dodatkowo wynik walki został zmieniony na no-contest. W organizmie Sivera odkryto obecność Gonadotropiny kosmówkowej (hCG) i stąd taka decyzja komisji sportowej NSAC.

Zwycięstwo z Gamburyanem miało umożliwić Siverowi powrót na drogę zwycięstw po porażce z Cubem Swansonem na UFC 162. Niestety w ostatnich czterech pojedynkach Niemiec zanotował tylko dwa zwycięstwa.

Robert Whiteford jest w lepszej sytuacji ponieważ ma w całej karierze tylko dwie porażki. Ostatnią z nich zaliczył z Jimem Hettesem na UFC Fight Night – Machida vs Munoz. Był to niestety nieudany debiut w organizacji UFC jednak następna i zarazem ostatnia walka to już zwycięstwo z Danielem Pineda na UFC 171.

Poniżej aktualna karta walk UFC Fight Night 53

Nico Musoke vs. Amir Sadollah
Niklas Backstrom vs. Mike Wilkinson
Ernest Chavez vs. Zubaira Tukhugov
Dennis Siver vs. Robert Whiteford

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *