Demian Maia: zasługuję na titelshot’a

Pięć walk w UFC i wszystkie z nich wygrane przez poddanie. Podczas UFC 95, ofiarą był Chael Sonnen, który zwyciężył w walce z Paulo Filho na WEC. W 3 minucie walki, Brazylijczyk obalił i założył Sonnen’owi duszenie trójkątne. „Ja zawsze wychodzę do walki bez żadnych oczekiwań, ale staram się znaleźć odpowiednią drogę to poddania”, powiedział Demian.

Po zgarnięciu wielu tysięcy dolarów przez poddanie wieczoru, Brazylijczyk widzi swoje szanse w walce o tytuł.

„Chcę walczyć o tytuł. Wygrałem pięć walk przez poddanie, z czego trzy w pierwszej rundzie, więc zasługuję na titleshot’a”.  Czarny pas widzi duże korzyści w extra bonusach w walkach UFC. „Moje walki kończą się przez poddania oraz w większości przez KO, więc mam ogromne szanse na poddanie wieczoru”.

Czekając na szansę do walki o tytuł, Maia sprytnie unika pytań dotyczących jego wynagrodzenia:, jeśli założyłbyś się, że wygrasz 40 tys. $ przez poddanie wieczoru, kto byłby Twoim przeciwnikiem, Anderson Silva czy może Thales Leites? „Rozłożyłbym kasę po równo, 20 kawałków za Andersona i 20 za Thales’a (śmiech) … Nie wiem tak naprawdę, kto by wygrał, to byłaby bardzo trudna walka”. Jeśli chodzi o dalszą przyszłość w startach, Damien jeszcze nie wie, kiedy wróci do oktagonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *