Demczur i Antończak na gali „Night of Champions”

(Radosław Demczur / Rafał Antończak)

W jednym z głównych pojedynków podczas nadchodzącej Extra Gali Sportów Walki „Night of Champions” w Poznaniu zmierzą się czołowi zawodnicy MuayThai w Polsce – Rafał Antończak (MuayThai Rzeszów) i Radosław Demczur (Samolewski Team Poznań). Walka toczyć się będzie na dystansie 5 rund po 3 minuty, a jej stawką będzie Pas i Tytuł Zawodowego Mistrza Polski MuayThai Federacji WMC w kategoriiwagowej 71 kg.

Zapowiada się bardzo dynamiczny, ciekawy i wyrównany pojedynek, obaj zawodnicy walczą ofensywnie i mają wiele sukcesów na koncie. Zarówno jeden jak i drugi są Zdobywcami Pucharu Europy K-1 Federacji ISKA, obaj wywalczyli Tytuły Międzynarodowych Mistrzów Polski MuayThai PZMT (Antończak w 2009 r., Demczur w 2010 r.).

Pomimo wspomnianych podobieństw oraz tego, iż poznaniak będzie walczył na „własnym podwórku”, faworytem nadchodzącego starcia wydaje się być reprezentant Polski w boksie tajskim – Rafał Antończak. Liczba 118 stoczonych walk na ringu, możliwość trenowania w renomowanym holenderskim Klubie Team Mr. Perfect pod okiem legendy K-1 Ernesto Hoosta, wreszcie pobyt w kolebce MuayThai – Tajlandii, gdzie z powodzeniem rywalizował z tajskimi zawodnikami (mających na koncie nie raz po kilkaset zawodowych walk) – to mówi samo za siebie.

Przed Radosławem Demczurem stoi zatem nie lada wyzwanie, ale jego ostatnie walki, jak chociażby ta podczas Gali Angels of Fire Exclusive w Płocku, gdzie pokonał Łukasza Rajewskiego Mistrza Świata w formule K-1, świadczą o tym, że poznaniak nie boi się wyzwań. Radosław Demczur rok 2010 może zaliczyć do wyjątkowo udanych: zdobył Tytuł Międzynarodowego Mistrza Polski MuayThai, wygrywając w finale przez efektowny knockout, a jego występy na zawodowych galach Kok Word GP 2010 i AoF Exclusive udowodniły, że to nie przypadek i ma on wielki potencjał i papiery na wielkiego fightera.

Przyjdź do Hali CR AWF Poznań 12 lutego 2011 r. i zobacz MuayThai na najwyższym krajowym poziomie. Nie czekaj kup bilet taniej w przedsprzedaży.

Więcej informacji na stronie www.EXTRAGALE.pl

4 thoughts on “Demczur i Antończak na gali „Night of Champions”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *