Deiveson Figueiredo vs Brandon Moreno nową walką wieczoru gali UFC 256

Dana White wielokrotnie mówił, że nie lubi zestawiać pojedynków zaraz po zakończonych walkach, ale ostatnie wydarzenia zmusiły go do tego, aby zwycięzców walk gali UFC 255, mistrza wagi muszej Deivesona Figueiredo zestawić z Brandonem Moreno w walce wieczoru na grudniowej gali UFC 256.

Chwilę po tym jak mistrz wagi muszej Deiveson Figueiredo (20-1 MMA, 9-1 UFC) poddał Alexa Pereza w niecałe dwie minuty pierwszej rundy walki wieczoru gali UFC 255 w UFC Apex w Las Vegas i zachował swój tytuł, prezydent UFC ogłosił, że szybko zestawia go do walki przeciwko Brandonowi Moreno (18-5-1 MMA, 6-2-1 UFC), który na tej samej gali odniósł zwycięstwo nad Brandonem Royvalem, pokonując go przez TKO w pierwszej rundzie.

„Zatrzymamy tutaj Figueiredo”, powiedział White dziennikarzom na konferencji prasowej po gali. „On nie wróci do Brazylii. Zestawimy go ponownie, w grudniu. To jest to nad czym pracujemy.”

Wkrótce po zakończeniu konferencji, ESPN, partner medialny UFC potwierdził, że obydwaj zawodnicy zgodzili się na walkę o tytuł wagi muszej na gali UFC 256, która odbędzie się 12 grudnia w UFC Apex w Las Vegas.

Figueiredo zwrócił się do Moreno, gdy rozmawiał z dziennikarzami krótko po wygranej i odważnie przepowiedział, że „zniszczy” swojego kolejnego przeciwnika.

21-dniowy odstęp między walkami o mistrzostwo, ustanowi według raportu ESPN, rekord w walce o tytuł zarówno dla mistrza jak i pretendenta.

Walka Figueiredo vs. Moreno początkowo miała być co-main eventem gali UFC 256, ale po tym, jak główna walka wieczoru o tytuł wagi koguciej pomiędzy mistrzem Petrem Yanem a Aljamainem Sterlingiem została odwołana z powodu problemów z wizą Yana, nowo zestawiony pojedynek będzie walką wieczoru grudniowej gali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.