Deiveson Figueiredo rozważa przejście do wagi koguciej, jeśli nie dostanie trylogii z Brandonem Moreno

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Deiveson Figueiredo myśli o przejściu do wagi koguciej, jeśli UFC nie zaproponuje mu trylogii z nowym mistrzem wagi muszej Brandonem Moreno.

Po większościowym remisie w pierwszej walce w zeszłym roku, w miniony weekend na UFC 263, obydwaj zawodnicy po raz kolejny stanęli do walki o pas. W dość jednostronnej walce Brandon  Moreno poddał Deivesona Figueiredo duszeniem zza pleców i został nowym mistrzem wagi muszej UFC.

Figueiredo powiedział w rozmowie z MMA Fighting, że jeśli nie uda mu się doprowadzić do trzeciej walki z Moreno, to możliwe, że przejdzie do kategorii 135 funtów.

„Myślę o przejściu do wagi koguciej, ale żeby podjąć taką decyzję, muszę wrócić do domu, usiąść do rozmowy z moim teamem, porozmawiać o tym i podjąć najlepszą decyzję. Muszę wrócić do domu i porozmawiać z moim teamem. Ale zobaczmy, czy ta trylogia dojdzie do skutku, prawda? Zapytałem o rewanż z nim.

Porozmawiam z kolesiem z zespołu i zobaczę, co mogę zrobić, aby poprawić moją dietę, może nawet ściągnę ze sobą mojego dietetyka na walkę. Muszę wrócić do domu, aby przekonać się, co chcę zrobić. Ale w tej chwili poprosiłem o trylogię. Wyraźnie wygrałem pierwszą walkę, ale oni zabrali mi punkt i zrobili z tego remis. Tak się dzieje, gdy zostawiasz to w rękach sędziów. Ich decyzje nie zawsze są przyjemne.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *