Debiut UFC w FOX: Anderson Silva vs. Dan Henderson?

(mmamania.com)

Stawka walki wieczoru na UFC 134 w Rio właśnie wzrosła – przynajmniej dla jednego z jej uczestników. A to dlatego, że jeżeli Anderson Silva zwycięży w pojedynku z Yushinem Okami, prawdopodobnie dostanie walkę wieczoru na debiucie UFC w FOX (12 listopada) – a jego rywalem będzie aktualny mistrz wagi półciężkiej Strikeforce, Dan Henderson.

Jeżeli dojdzie do tej walki, odbędzie się ona w wadze średniej, a stawką będzie pas mistrzowski tejże dywizji. Jeśli jednak Henderson nie zgodzi się na warunki Zuffa, wtedy Chael Sonnen nie zawalczy z Brianem Stannem – dostanie wymarzony rewanż ze Spiderem. Stann z kolei zostanie zestawiony z Vitorem Belfortem.

Na razie to tylko spekulacje, a plany mogą się zmienić w każdej chwili. Żeby dodać pikanterii całej sprawie, Dana White powiedział LA Times, że zaczeka na wyniki gali UFC 134, żeby sprecyzować plany debiutu w FOX.

9 thoughts on “Debiut UFC w FOX: Anderson Silva vs. Dan Henderson?

  1. rewanż,ale w jakiej kategorii?,oby hendo nie musiał zbijać przez upartego spidera,myślę że catchweight 195 funtów by mogło być-90kg,hendo może być groźny dla spidera,wtedy był,a teraz czuję się w lepszej formie niż wtedy…

  2. w ww nie ma mowy,za wysoki,do lhw,albo na catchweight,hendo odnosi sukcesy w kat.lhw,czemu nie w lhw,to logiczne,że hendo nie ma z nim szans w mw,spider tj.najlepszy na świecie w mw,a hendo nienajlepszy w lhw,może miałby jakieś szanse z jonesem.

  3. kurde,ale hendo to 205 funtowiec,a spider 185 funtowiec,muszą się dogadać,hendo może zbić wagę do 185 funtów,a spider musi się odwodnić na czas ważenia.A i tak waży on więcej w czasie walki,nie 185 funtów,ale powyżej 195 funtów,czyli jak w lhw.A gdyby on miałby wiadomo zbić do 205 funtów na ważenie to w czasie walki ważyłby jeszcze więcej,nawet 220 funtów-ta waga byłaby niedogodna dla niego byłby znacznie powolny,dla tego nie chce być w innej kategorii,w lhw jones by go bez gadania rozłożył,albo nawet i shogun,po prostu spider boi się,że w wyższej kategorii nie byłby mistrzem.A w mw obije każdego..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *