Debiut Dave’a Bautisty w MMA

Były mistrz WWE Dave Bautista stoczył wczoraj wieczorem swoją debiutancką walkę w MMA na gali CES MMA (Classic Entertainment & Sports). Jego przeciwnikiem był Vince Lucero.

To była dość ryzykowna walka dla Bautisty zważywszy na to, że jego doświadczony i bardzo ciężki (136 kg) przeciwnik ma na swoim koncie ponad 40 stoczonych pojedynków. Co prawda stosunek zwycięstw do porażek nie powala bo rekord Lucero to (22-23-1) ale doświadczenie i obycie w walce stało po stronie przeciwnika Bautisty. Walka zakończyła się szybko bo już w pierwszej rundzie były wrestler pokonał Lucero przez TKO ale sam początek nie wyglądał dla debiutanta zbyt dobrze.

Vince Lucero na samym początku przeprowadził atak spychając Bautiste pod siatkę zadając ciosy. Uderzenia Lucero zdawały się nie robić większego wrażenia na przeciwniku i można odnieść wrażenie, że wystrzelał się już na samym początku.

Bautista jak widać uważnie słuchał swoich trenerów z Gracie Fighter Jiu Jitsu i postanowił obalić swojego przeciwnika wejściem w nogi. Zaraz po obaleniu udało mu się przejść do pozycji bocznej a następnie wejść za plecy Lucero zasypując go licznymi ciosami. Sędzia widząc, że Lucero nie uda się z tego wyjść postanowił przerwać pojedynek. Na koniec Vince skarżył się, że dostał kilka ciosów w tył głowy.

8 thoughts on “Debiut Dave’a Bautisty w MMA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *