Debiut BRAVE CF w Polsce! Marcin Bandel, Wawrzyniec Bartnik i Ewelina Woźniak na karcie walk BRAVE CF 54

25 września organizacja BRAVE Combat Federation z Bahrajnu po raz pierwszy zawita do Polski wraz z galą BRAVE CF 54, która odbędzie się w Koninie. Na karcie walk zestawionych jest troje Polaków, którzy zmierzą się z zagranicznymi rywalami.

Organizacja BRAVE CF stworzona przez szejka Khalida bin Hamada Al Khalifa miała zadebiutować w Polsce 5 września ubiegłego roku, ale w związku z pandemią koronawirusa, musiała odwołać galę planowaną w Koninie.

Marcin „Bomba” Bandel, Wawrzyniec Bartnik i Ewelina Woźniak, to reprezentanci Polski, którzy zawalczą na historycznej gali BRAVE CF 54, mierząc się z przeciwnikami ze Szwajcarii, Francji i Włoch.

Marcin Bandel zadebiutuje na gali w walce z innym debiutantem Magomedem „The Tank” Ayskhanovem ze Szwajcarii. „Bomba” walczy w MMA od ponad dekady i ma w swoim CV bogate doświadczenie w walkach w różnych organizacjach, a jego rekord to 19-7-1. Mając solidne podstawy w brazylijskim jiu-jitsu, 31-latek pochodzący z Pabianic skierował swoją karierę do BRAVE CF, podpisując w sierpniu tego roku ekskluzywny kontrakt na wiele walk.

Na jego drodze do udanego debiutanckiego występu stanie Ayskhanov, Szwajcar z wagi super półśredniej, który posiada rekord 7-0.

Z kolei Wawrzyniec Bartnik (6-1) zmierzy się z Francuzem Axelem Solą (1-0), który w swoim zawodowym debiucie na gali BRAVE CF 49: Super Fights w marcu tego roku poddał w pierwszej rundzie Kuitty’ego Begaja zwracając na siebie uwagę.

Na gali wystąpi również niepokonana Ewelina Woźniak (5-0), która w trzyrundowym pojedynku w wadze słomkowej kobiet zmierzy się z włoską zawodniczką Samin „Devil” Kamal Beik (5-3).

W walce wieczoru Amin „Fierceness” Ayoub (16-4) z Francji będzie bronił tytułu mistrza wagi lekkiej w starciu z Ahmedem „The Butcher” Amirem (11-3-1) z Egiptu. W walce co-main event w  wadze catchweight 59 kg zmierzą się były amatorski numer jeden na świecie, Dagestańczyk reprezentujący Anglię Muhammad Mokaev (4-0) i Irlandczyk Blaine O’Driscoll (9-4).

Transmisja gali w Polsacie Sport Fight o godzinie 19:00, a w Super Polsacie o godzinie 20:00.

Poniżej aktualna karta walk gali BRAVE CF 54:

BRAVE CF 54

Data: 25.09.2021
Miejsce: Konin – Polska

Walka o pas wagi lekkiej
70 kg: Amin Ayoub (c) vs. Ahmed Amir

Co-main event
59 kg: Muhammad Mokaev vs. Blaine O’Driscoll

79.5 kg: Marcin Bandel vs. Magomed Ayskhanov
75 kg: Marcel Grabinski vs. Mihail Kotruta
79.5 kg: Ismail Naurdiev vs. Olli Santalahti
52 kg: Ewelina Woźniak vs. Samin Kamal Beik
79.5 kg: Axel Sola vs. Wawrzyniec Bartnik
61 kg: Bilal Tipsaev vs. Glenn McVeigh

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *