Darren Till twierdzi, że jest w stanie ponownie zejść do wagi półśredniej na walkę o pas z mistrzem Kamaru Usmanem

Per Haljestam mmajunkie.com

Darren Till nadal wierzy, że mógłby zawalczyć w wadze półśredniej i jest otwarty na pojedynek o tytuł z mistrzem Kamaru Usmanem.

Darren Till przeszedł do wagi średniej po przegranej przez nokaut z Jorge Masvidalem i od tamtej pory uzyskał bilans 1-1, wygrywając przez decyzję z Kelvinem Gastelumem i przegrywając przez decyzję z Robertem Whittakerem. Jednakże, przygotowując się do starcia z Derekiem Brunsonem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 191, Till mówi, że byłby otwarty na zejście z powrotem w dół do kategorii półśredniej, aby zmierzyć się z Kamaru Usmanem, który wymienił nazwisko Anglika.

„Prawdopodobnie nadal mógłbym zrobić wagę półśrednią. Wiem, że Kamaru Usman chce ze mną walczyć, wiem, że to powiedział. Powiedział – „Nadal chcę walczyć z Tillem”, a między nami jest pewna historia” – powiedział Till w rozmowie z ESPN. „To on i Leon (Edwards) mają stoczyć między sobą walkę. Leon zdobędzie ten tytuł, ale dlaczego nie mógłbym zejść niżej po raz ostatni i zobaczyć, czy mogę zdobyć ten pas, który miałem mieć.”

Chociaż Darren Till mówi, że wciąż byłby w stanie zejść do wagi półśredniej, szanse na to, że z powrotem wróci do lżejszej kategorii, by od razu dostać walkę o pas są bardzo mało prawdopodobne. Jest wielu pretendentów, z którymi Usman mógłby się zmierzyć, a Till ma skierowaną uwagę na mistrza wagi średniej Israela Adesanyę i zdobycie tytułu. Redukcja wagi również będzie problemem, ponieważ Anglik wielokrotnie miał problemy z robieniem wagi.

Till, jak już wspomniano, powróci do Oktagonu w następny weekend 4 września w starciu przeciwko Derekowi Brunsonowi. Będzie to jego pierwsza walka od ponad roku, gdyż zmagał się z kontuzją. Jeśli uda mu się pokonać Brunsona, to bardzo możliwe, że następnym razem dostanie walkę z pretendentem numer jeden.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *