Darren Till komentuje swoje zwycięstwo w walce ze Stephenem Thompsonem na gali UFC Fight Night 130

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Zawodnik UFC Darren Till odniósł zwycięstwo w walce ze Stephenem Thompsonem na gali w Liverpoolu, ale nie brakuje komentarzy mówiących o tym, że wynik pojedynku jest kontrowersyjny.

Niepokonany Darren Till zmierzył się ze Stephenem Thompsonem w walce wieczoru gali UFC Fight Night 130 i pokonał go przez jednogłośną decyzję. Pojedynek odbył się w kategorii catchweight 174,5 lbs, ponieważ Till nie był w stanie zrobić wymaganego limitu ze względów niezależnych od siebie.

Rozmawiając z mediami po walce, Till przedstawił swoje przemyślenia na temat kontrowersji związanych ze swoją wagą oraz decyzją sędziów.

„Posłuchaj, to była bliska walka. Jedni ludzie będą mówili, że on wygrał, a inni, że wygrałem ja. Nie obchodzi mnie to. Mam decyzję. To była bardzo, bardzo bliska walka. Był najtrudniejszym zawodnikiem, z jakim walczyłem. To była ciężka, ciężka walka.

Myślę, że Stephen zasługuje na tymczasowy tytuł mistrza bardziej niż ja. Po prostu pokonałem go w bliskiej walce, ale oddaję to Stephenowi, on zrobił wagę i wciąż jest numerem jeden, a do tego pokonał więcej gości ode mnie.

Nie jestem kimś, kto tu siedzi i szuka usprawiedliwienia, nie zrobiłem wagi.”

Mimo tego, że Till nie zrobił wagi, która w walce z Thompsonem mogła mieć znaczący wpływ na jej przebieg i wynik, Till nie szuka na siłę usprawiedliwienia i jeszcze przed walką powiedział, że może oddać 100% swojej gaży rywalowi. Thompson miał możliwość zrezygnowania z walki, ale zdecydował się walczyć podejmując ryzyko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.