Darren Till chce być zawodnikiem rezerwowym dla walki Israel Adesanya vs Yoel Romero na UFC 248

Per Haljestam mmajunkie.com

Jeśli zdarzy się katastrofa i Israel Adesanya lub Yoel Romero nie będzie mógł wystąpić w walce o pas wagi średniej na UFC 248, swoją pomoc w uratowaniu pojedynku oferuje Darren Till, który chce zostać zawodnikiem rezerwowym.

Darren Till miał walczyć z Jaredem Cannonierem na karcie UFC 248, ale walka została odwołana z powodu problemów Anglika z wizą, trudnościach z dogadaniem kontraktu i ostatecznie z powodu kontuzji Cannoniera.

Till opowiedział o całym procesie, który prowadził do tej walki podczas występu w programie MMA Show Ariela Helwaniego.

Podczas gdy walka pomiędzy Till’em i Cannonierem nie dojdzie do skutku na nadchodzącej gali, ten pierwszy uważa, że nadal może stoczyć walkę na karcie UFC 248.

Zdradził, że obecnie trenuje dwa razy dziennie i pracuje nad utrzymaniem niskiej wagi na wypadek, gdyby UFC potrzebowało go do wejścia i zastąpienia Adesanyi lub Romero.

Po dwóch szybkich porażkach w wadze półśredniej z Tyronem Woodleyem o tytuł mistrza oraz Jorge Masvidalem, Darren Till postanowił przejść do wagi średniej. Do tej pory wygrał jedną walkę w której pokonał przez decyzję Kelvina Gasteluma. To zwycięstwo dało mu wysokie #5 miejsce w dywizji średniej, jednak mimo to, prawdopodobnie będzie musiał wygrać kolejną walkę, jeśli będzie chciał zdobyć pojedynek o tytuł. Ta droga mogłaby się znacznie skrócić jeśli Yoel Romero wypadłby z walki z Israelem Adesanya, a Till zająłby jego miejsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *