Daron Cruickshank musi przejść operację oka. Będą ostrzejsze kary za wkładanie palców w oko

Zawodnik wagi lekkiej Daron Criuckshank musi przejść operację rozcięcia powieki po walce z K.J. Noonsem, która nie została rozstrzygnięta.

Szef UFC, Dana White zastanawia się, co należy zrobić w takich przypadkach jak ten, które zdarzają się dość często.

„Nie wiem, co będą robić z tą kontuzją. Lekarz powiedział, że nie ma uszkodzeń na gałce ocznej, ale będą robione jeszcze dokładne badania z wykorzystaniem specjalnego sprzętu.”

Wkrótce po walce Cruickshank (16-5 MMA, 6-3 UFC) zrobił zdjęcie swojego oka i umieścił na Twitterze z podpisem, że ma uszkodzony kanalik łzowy. Poprosił także o rewanż z Noonsem (13-7 MMA, 2-1 UFC).

Dana White nie ma nic przeciwko, by zawodnicy stoczyli drugi pojedynek, ale wszystkie sprawy muszą zostać uporządkowane. Najpierw Cruikshank musi wyleczyć kontuzję, ale White twierdzi, że jego nieobecność nie potrwa długo.

„Teraz, po prostu musi przejść zabieg, aby zaszyć rozcięcie na dolnej powiece. Na szczęście na samym oku nie widać uszkodzeń.”

Zanim jeszcze Dana White został poproszony przez media o komentarz na temat tego przykrego zjawiska – sam skomentował sprawę mówiąc, że jednym z kroków, który miał ograniczyć wkładanie palców do oczu było traktowanie tego procederu jako faul wiążący się z odjęcie punktu.

„Nie wiem, co zrobić z wkładaniem palców do oczu skoro sędzia mówi zawodnikom by zaciskali dłonie. Muszą być ostrzejsze kary typu: wsadzenie palca w oko równa się utratą całej rundy lub coś podobnego. Musi być coś, co sprawi, że zawodnicy i zawodniczki będą trzymać zaciśnięte dłonie.”

John McCarthy, który sędziował pojedynek, ostrzegał Noonsa po przypadkowym włożeniu palca w oko Cruickshanka w pierwszej rundzie. Zrobił to ponownie w drugiej rundzie po kolejnym palcu w oku, kiedy obaj zawodnicy walczyli w parterze. Wówczas Cruickshank miał już na tyle poważne kłopoty z okiem, że lekarz zalecił przerwać walkę.

 

7 thoughts on “Daron Cruickshank musi przejść operację oka. Będą ostrzejsze kary za wkładanie palców w oko

  1. jak najbardziej jestem, za pomysłem zwiększenia kar za wsadzone palce. Otwarta dłoń i kontrolowanie dystansu to już sposób na walkę szczególnie wyższych zawodników- paranoja. Jak ktoś kopie w jajca, to przeważnie robi to bez intencji, ale jak ktoś ma otwartą dłoń i jeździ nią po twarzy rywala to już powinien sobie zdawać sprawę z tego, że może dzióbnąć.

  2. Odebranie rundy to nie wiem czy nie za malo. Taki Jones powsadza paluchy w oko rywala i straci runde. Ale przez nastepne 3 czy 4 rundy bedzie walczyl z kontuzjowanym przeciwnikiem, wiec latwo go skonczy…
    Za wsadzenie palcow w oko 50% pensji dla poszkodowanego 🙂 Ciekawe czy Jones nadal by tak jezdzil paluchami po twarzy przeciwnika.

  3. Jestem na TAK. Takiego Jonesa by kosztowalo to juz przegrana z Maulerem, walka i tak byla mega bliska a paluchy jak mnie pamiec nie myli do oka zgodnie z przyzwyczajeniami wkladal. Niech sobie kontroluja dystans zamknieta dlonia . Kara powinna byc tez zalezna od sytuacji , czasem naprawde jest to nieswiadome i mozna 1 raz przepuscic ale za takie cos co kosciej odpierdala minimum ujebanie punktu w rundzie i za kazdym kolejnym razem nastepne kary po 1 pkt

  4. Dziwie się sędziom w tym przypadku Big Johnowi, że jest taki łaskawy i nie piętnuje takich zachowań odbierając natychmiast (w tym przypadku drugi raz i zero odebrania punktów) punktów, a w ewidentnych przypadkach nie dyskwalifikuje. Jak dobrze pamiętam pokazywano już tu rękawice które miały to zminimalizować, więc powinni je wprowadzić i może zda to egzamin, ograniczy i utrudni chociażby te zachowania robione z premedytacją.

  5. Ridge
    Prosty to technika dozwolona jesli podczas cyrkow Jonesa jego wlasne paluchy byłyby na lini twarzy i zarobil po nich doznajac zlamania czy nawet wielokrotnych zlaman to walczy dalej. Jesli czulby ,ze nic z tego sam by sie poddal albo poddalby go naroznik …Goscie przeciez walcza z polamanymi rekami . Kiedys przegrana taka zaliczyl Belfort z Sakuraba mimo dominacji , grapplingu saku z jedna lapa nie byl w stanie odpierac skutecznie. Jotko z polamana lapa bil Tora ostatnio.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *