Daniel Torres sprawił niespodziankę nokautując Salahdine’a Parnasse’a na KSW 58

Ogromnym zaskoczeniem zakończyła się walka wieczoru gali KSW 58 w Łodzi, kiedy to Daniel Torres znokautował murowanego faworyta, mistrza kategorii piórkowej Salahdine’a Parnasse’a w pierwszej rundzie.

Daniel Torres ruszył do ataku na początku walki wyprowadzając kopnięcie, które zostało przechwycone. Parnasse uniknął kolejnego uderzenia i skontrował je ciosem w wątrobę. Mistrz zyskiwał coraz większą przewagę w stójce, spychając rywala pod siatkę. Wówczas Torres wyprowadził kombinacją lewy-prawy i mimo, że ostatni czas nie wszedł czysto, trafił bicepsem w głowę Francuza powalając go na deski. Sędzia natychmiast wkroczył do akcji przerywając pojedynek. Tym samym, skazywany na pożarcie Torres został nowym mistrzem dywizji piórkowej.

Daniel Torres pokonał Salahdine’a Parnasse’a przez KO, runda 1, 1:49

Daniel Torres powiększył swój rekord wygranych walk uzyskując bilans (12-4). „Tucanão” walczy w KSW od 2018 roku i stoczył już w niej pięć walk. W debiucie pokonał przez niejednogłośną decyzję Filipa Wolańskiego. W swoim kolejnym występie przegrał przez jednogłośna decyzję z Romanem Szymańskim i była to jego pierwsza i ostatnia porażka w karierze. Kolejne cztery walki to zwycięstwa w tym trzy w KSW w których pokonał pokonał Filipa Pejicia przez jednogłośną decyzję, Maxa Cogę przez niejednogłośną decyzję i teraz Salahdine’a Parnass’a przez KO.

Daniel Torres sprawił niemałą niespodziankę, ponieważ według bukmacherów, Salahdine Parnasse (14-1-1) był wielkim faworytem w ich starciu. Francuz zyskał miano jednego z najbardziej utalentowanych zawodników MMA w Europie. W KSW stoczył sześć walk wygrywając pięć, a ta na KSW 58 zakończyła się jego pierwszą porażką w zawodowej karierze. Po wygranych przez decyzje nad Łukaszem Rajewskim, Arturem Sowińskim i Marcinem Wrzoskiem, Parnasse wywalczył tymczasowy tytuł wagi piórkowej po wygranej przez TKO z Romanem Szymańskim. W pierwszej obronie tytułu, pokonał przez decyzję Ivana Buchingera.

Po gali KSW 58, szefowie organizacji powiedzieli w wywiadzie, że są zainteresowani zestawieniem szybkiego rewanżu pomiędzy Danielem Torresem a Salahdine’m Parnassem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *