Daniel Omielańczuk zmierzy się ze Stefanem Struve na UFC 204

Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images
Mike Roach/Zuffa LLC/Getty Images

UFC znalazło zastępstwo za Ruslana Magomedova do walki ze Stefanem Struve na UFC 204, a będzie nim Daniel Omielańczuk.

W zeszłym tygodniu poinformowano o wycofaniu się z karty walk Ruslana Magomedova z powodu zakażenia gronkowcem. Dziś dowiedzieliśmy się, że nowym rywalem „Skyscraper’a” będzie Daniel Omielańczuk.

Daniel Omielańczuk (19-5-1) ma sześć stoczonych walk w UFC z czego cztery wygrane. Po udanym debiucie z Nandorem Guelmino przyszły dwie porażki z Jaredem Rosholtem i Anthonym Hamiltonem. Kolejne trzy walki, to zwycięstwa Daniela z Chrisem De La Rocha, Jarjisem Danho oraz Oleksiyem Oliynykiem. Ostatnie dwie walki zakończyły się większościowymi decyzjami dla Omielańczuka dlatego ważne jest aby w nadchodzącym pojedynku Daniel nie pozostawił sprawy w rękach sędziów.

Walka z takim rywalem jak Stefan Struve (27-8) nie będzie łatwa patrząc na wzrost i zasięg Holendra mierzącego 213 cm. W trzech ostatnich pojedynkach Struve przegrał jedną walkę z Jaredem Rosholtem, a dwie pozostałe z Antonio Rodrigo Nogueirą i Antonio Silvą wygrał przez decyzję i KO. Ostatnia walka z „Bigfoot’em” trwała jedynie 16 sekund. „Skyscraper” potrafi wykorzystać swoje warunki i zaserwować rywalowi nokautujący cios, ale w parterze jest równie niebezpieczny co pokazał w szesnastu walkach, które wygrał przez poddanie.

Gala UFC 204 odbędzie się 8 października w Manchesterze, a jej walką wieczoru będzie pojedynek w obronie tytułu wagi średniej między mistrzem Michaelem Bispingiem a Danem Hendersonem.

5 thoughts on “Daniel Omielańczuk zmierzy się ze Stefanem Struve na UFC 204

  1. Struve to facet ,ktory spral miocicia. Mimo stawiam na daniela . Niski hunt zbil szklanke . Moze zbic i daniel. OmielancUK jest niezwykle trudny do skonczenia w koncu sie wstrzeli z biegiem czasu. Walke jednak prowadzil bedzie stefan

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *