Daniel Ghita oraz Rico Verhoeven podpisali kontrakt z GLORY

Mistrz wagi ciężkiej Daniel Ghita oraz wschodząca gwiazda Rico Verhoeven podpisali kontrakt z GLORY

Mistrz świata Daniel Ghita (44-7, 34 KO) z Rumunii oraz wschodząca gwiazda wagi ciężkiej Rico Verhoeven (37-6-1, 8 KO) z Holandii podpisali kontrakt na wyłączność na kilka walk z GLORY, jedną z największych organizacji Kickboxingu.

31-letni Ghita, ostatni panujący mistrz wagi ciężkiej jeszcze z czasów It’s Showtime, które zostało przejęte przez GLORY w czerwcu, zdominował swoją dywizję. Pomogła mu w tym zadziwiająca skuteczność kopnięć, które w 77 procentach kończyły się przez KO. Pseudonim jaki zyskał to „The Savage Samurai”.

Mierzący 1,95 m i ważący 114 kg Ghita, jest powszechnie uważany za największe wyzwanie dla numeru jeden w rankingu wagi ciężkiej Semmyego Schilta.

„Zdecydowałem, że GLORY jest dla mnie najlepszym i jedynym rozwiązaniem ponieważ właśnie tam konkurują ze sobą wszyscy najlepsi zawodnicy wagi ciężkiej na świecie,” powiedział Ghita, który był namawiany także przez kilka innych organizacji. „Jeśli chcesz być rozpoznawanym jako ten najlepszy, musisz zmierzyć się i pokonać tych najlepszych. Ja jako jeden z czołówki mam szczery zamiar stać się numerem jeden wagi ciężkiej na świecie oraz zostać mistrzem GLORY.”

„Jesteśmy bardzo podekscytowani faktem, że Daniel Ghita został właśnie członkiem dywizji wagi ciężkiej,” powiedział Marcus Luer, dyrektor zarządzający GLORY. „Wraz z Danielem, oczywiste jest to, że nie raz zobaczymy najwyższej klasy pojedynki kickboxingu.”

Podczas gdy Ghita sieje postrach w wadze ciężkiej, 23-letni Verhoeven zyskał uznanie jako jeden z największych, wschodzących talentów tego sportu.

Mający takie same warunki jak Ghita, Verhoeven zapisał się w pamięci dzięki trzem zwycięstwom z Hesdy Gergesem, Benem Edwardsem oraz kolegą z GLORY i również wschodzącą gwiazdą Filipem Verlindenem.

„Verhoeven miał kilka znakomitych pojedynków w It’s Showtime i było jasne, że ma on ogromny potencjał, aby stać się gwiazdą. Mam nadzieję, że uda mu się sprostać wyzwaniom które czekają go w kategorii ciężkiej,” dodał Luer.

Zawodnicy mogą liczyć na odpowiedni debiut podczas organizowanej w Tokio gali GLORY 4. Cała nazwa gali to GLORY 4 Tokyo Heavyweight Grand Slam, a odbędzie się ona 2 grudnia w Makai Messe (dawne Nippon Convention Center). W turnieju spotka się 16 zawodników, a zwycięzca stoczy aż cztery walki jednego wieczoru.

4 thoughts on “Daniel Ghita oraz Rico Verhoeven podpisali kontrakt z GLORY

  1. NO i tutaj są prawdzwi mistrzowie K1 a nie jacys 2-ligowcy z K1 WGP , które jest fatalnie obsadzone. Ghita ma potencjał i kopyto a jakos nie moge sie przekonac do Verhoevena. Zapowiada sie ciekawie 🙂 Nie zgodze sie ze stwierdzeniem ze Schilt( mimo iz nie przepadam za nim) jest najlpeszy tylko dlatego ze ma te 212cm. Ma wielkie umiejetnosci i potrafi doskonale wykorzystac swoje warunki. To czemu niby Chong Man Choi ( 218cm) nie jest mistrzem K1 ? Nie wie ktos moze kto bedzie brał udział w tym turnieju? Czy Hari sie pojawi 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *