Daniel Cormier zapowiedział, że po walce z Brockiem Lesnarem zakończy karierę

@savlifephoto

Daniel Cormier zamierza zakończyć swoją karierę po walce z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC Brockiem Lesnarem.

Po znokautowaniu Stipe Miocica na gali UFC 226 i zdobyciu tytułu mistrza wagi ciężkiej, przed Danielem Cormierem otworzyło się wiele drzwi prowadzących do kilku bardzo interesujących walk. Jedną z nich będzie pojedynek z Brockiem Lesnarem, ale właśnie po tej walce Cormier planuje zakończenie swojej kariery.

„DC” dało jasno do zrozumienia, że ​​będzie rywalizował tylko do marca przyszłego roku, zanim przejdzie na emeryturę. To jednak nie oznacza, że walka z Lesnarem będzie jedyną walką jaką stoczy Cormier. „DC” rozważa jeszcze pojedynek w obronie tytułu wagi półciężkiej zanim zmierzy się z Brockiem Lesnarem.

„On będzie ostatni. To będzie ostatnia walka w mojej karierze. Czy będzie następny w kolejce? Nie wiem. Mam taką nadzieję, ale wciąż mam do obrony pas wagi 205 funtów, więc mam o czym myśleć.”

Kilku innych zawodników domaga się walki o pas wagi półciężkiej z Danielem Cormierem. Pierwszym kandydatem, który dużo i głośno mówi o tej walce jest Alexander Gustafsson, który wręcz żąda pojedynku o pas. Kolejnymi zawodnikami są Yoel Romero, który przechodzi do dywizji półciężkiej oraz Ilir Latifi, a nawet Anthony Smith, którzy wyrazili swoje zainteresowanie walką z Cormierem. Z kolei DC wskazał swojego kandydata na potencjalną walkę o pas i jest nim były mistrz Mauricio „Shogun” Rua. „Shogun” spotka się ze Smithem 22 lipca na gali UFC Fight Night 134 w Hamburgu.

Wciąż wielką niewiadomą jest trylogia z największym rywalem Daniela Cormiera, czyli pojedynek z byłym mistrzem Jonem Jonesem. Wiele się mówi o tym starciu, które traktowane jest jako walka, która musi się odbyć. Pytanie tylko, czy starczy czasu na te wszystkie walki?

2 thoughts on “Daniel Cormier zapowiedział, że po walce z Brockiem Lesnarem zakończy karierę

  1. jak zawsze na wstepie napisze: „nienawidze JJ” ale DC nie ma z nim szans w LHW, ponownie daje mu szanse ale w HW, dlatego, ze DC w HW ma nokautujacy cios, moze walnac na „odpierdol” a i tak moze kogos uspic

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *