Daniel Cormier zamierza wrócić do korzeni, do zapasów przed trylogią ze Stipe Miocicem

Fot. Esther Lin / mmafighting.com

Daniel Cormier planuje wrócić do swoich zapaśniczych korzeni w planowanej walce z mistrzem wagi ciężkiej UFC Stipe Miocicem w trylogii.

Podczas gdy Daniel Cormier uznawany jest za jednego z najlepszych zawodników w historii wagi ciężkiej UFC i jednego z najlepszych zawodników w historii mieszanych sztuk walki, po dwóch fascynujących pojedynkach o tytuł mistrza wagi ciężkiej zremisował z Miocicem 1-1. Cormier wygrał tytuł na UFC 226, a 14 miesięcy później na UFC 241 stracił go w rewanżu.

Podczas wywiadu udzielonemu Kerry’emu McCoy na łamach USA Wrestling, Cormier miał do powiedzenia następujące rzeczy na temat potencjalnej trzeciej walki z Miocicem.

„Muszę wrócić do zapasów. Muszę wrócić do takich ludzi jak ty, Kerry, którzy naprawdę będą mogli mi powiedzieć, że to za mało. Mam Boba (Cook’a) i moich trenerów, ale muszę to mieć. Jak Jamill (Kelly), kiedy robiłem wagę 205 funtów, Jamill przychodził i robił ze mną zbijanie wagi. To nie wystarczyło, powiedziałby, że to nie wystarczy. Shawn Bunch robi ze mną redukcje wagi i jeśli myśli – „DC, musisz tam wrócić (do zapasów), zanim wrócimy do domu, musisz to zrobić”, to zrobimy to.

Ale musisz mieć tych facetów, którzy znają cię przed całą tą sławą, całą kasą i całą uwagą, żeby naprawdę postawić cię na swoim miejscu. Myślę, że znasz mnie w pewnym sensie – ja wywodzę się z zapasów, a nie robię wystarczająco dużo – więc powiesz mi, że nie robię wystarczająco dużo. Robię wielki obóz dla tej ostatniej walki i nie mogę się doczekać, żeby się przygotować.”

Daniel Cormier w swojej pierwszej walce ze Stipe Miocicem znokautował go w pierwszej rundzie. W rewanżu Miocic pokonał go przez TKO w czwartej rundzie, zmieniając i dostosowując swoją strategię. Tym razem w trzecim pojedynku, Cormier zamierza bardziej polegać na swoich zapasach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.