Daniel Cormier vs Alexander Gustafsson, ale pod jednym warunkiem

Daniel Cormier i jego przejście do kategorii półciężkiej jest wciąż na tapecie i wygląda na to, że wkrótce zobaczymy go w tej lżejszej dywizji.

Teraz oprócz Jona Jonesa jako rywal Cormiera wymieniany jest były pretendent do tytułu wagi półciężkiej Alexander Gustafsson. Ale Cormier ma jedną uwagę dotyczącą zestawienia go ze Szwedem. Amerykaninowi nie odpowiada to, że UFC chce by ta walka odbyła się na początku 2014 roku w Europie. Podróż mogłaby źle wpłynąć na Cormiera i jego debiutancką walkę w kategorii półciężkiej.

„Nie chcę debiutować w tej dywizji poza granicami USA. Wiem czego potrzebuję, a jest to na przykład dobra sauna oraz jedzenie. Jest to komfort, który pozwoli mi zejść do odpowiedniej wagi.”

Ciekawe czemu Daniel Cormier uważa, że w Europie nie ma dobrej sauny, czy jedzenia.

13 thoughts on “Daniel Cormier vs Alexander Gustafsson, ale pod jednym warunkiem

 1. A co miał powiedzieć?
  Danielowi (%-)) w Europie głównie będzie brakowało odpowiedniej opieki już zaprzyjaźnionego (zapewne) z nim lekarza, dostawcy środków (np. diuretyków) plus zmiana strefy czasowej. Za dużo niewiadomych dla niego, aby mógł wyjść w pełni przygotowany.

 2. szkoda a miał być Czarnym Fedorem w HW,13 walk wygrał z rzędu,dlaczego więc ma opuszczać HW,rozumiem że nie chce walki z CV ale gdyby był CV przez kogoś pokonany to mógłby śmiało wrócić do HW i wyrównać porachunki.

 3. Teraz Dana powie hehe CV podłóż sie Werdumowi i DC nie musi schodzić do LHW bo miałby walkę DC z FW a i JDS z potem DC:)a potem pewnie CV o title shoota hehe pewne wyniki walki są czysto ekonomiczno personalne:P to tylko moje dywagowanie:)

 4. No ale wiesz 108 kg wazyl, a teraz juz bylo 103. Kij czy sadlo czy nie, dla Caina to byl sparingpartner wagowo ciezki. Troche Cain gorzej obalal JDS. a jak DC zejdzie sumarycznie ze 108 do 93kg to juz w ogole. Moze jestem paranoik 😛

 5. Nooooo racja. pewnie na codzien to bedzie 100 kg. Chociaz kij wie jak on to bedzie zbijal, bo on w tym nie jest dobry -> na ostatniej olimpiadzie jak byl kapitanem teamu olimpijskiego to ostatecznie nie wystartowal bo sie przez zbijanie wagi rozwalil nerkowo.

  A dokladniej mowiac (Wikipedia akurat):
  „Będąc jednym z najbardziej doświadczonych zapaśników w amerykańskiej kadrze, w 2008 roku dostąpił honoru bycia kapitanem reprezentacji na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Ostatecznie jednak w stolicy Chin nie stoczył ani jednej walki, gdyż na kilkadziesiąt minut przed swoim pierwszym pojedynkiem został odwieziony do szpitala. Zdiagnozowano u niego ostrą niewydolność nerek, która była spowodowana nagłym odwodnieniem organizmu, będącym z kolei rezultatem zrzucania wagi przed oficjalnym ważeniem”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *