Daniel Cormier o walce ze Stipe Miocicem i swoich atutach w tym pojedynku

Mistrz wagi półciężkiej UFC, Daniel Cormier zmierzy się w swojej następnej walce na gali UFC 226 z mistrzem wagi ciężkiej Stipe Miocicem i w związku z tym opowiedział o swoim nastawieniu i szansach na zwycięstwo.

Daniel Cormier jest niesamowicie podekscytowany tym pojedynkiem i bardzo się ciszy, że stoczy walkę z mistrzem wagi ciężkiej. „DC” zdaje sobie sprawę, że wiele osób uważa, że nie ma on zbyt wielu szans w tej konfrontacji, ale Cormier jest pewny siebie i uważa, że posiada atuty pozwalające mu stoczyć wyrównaną walkę, a nawet odnieść zwycięstwo.

W rozmowie z MMAFighting, Daniel Cormier przedstawił swoje przemyślenia na temat nadchodzącego pojedynku i co ciekawe stwierdził, że nie przygotowuje się jakoś specjalnie pod Stipe Miocica.

„Jestem trenerem, uczę innych i pracuję tak samo jak na treningach z innymi ludźmi. Kilka prostych tu i tam w walce ze Stipe, ale to nic wielkiego. Nie złamiesz Stipe Miocica, nie wejdziesz mu do głowy, spójrz na niego, nie ma tutaj miejsca dla gry psychologicznej bo on wie, że jest wielkim i złym gościem i żeby go pokonać musisz być większy, lepszy i twardszy. Mogę powiedzieć, że łoiłbym go cały dzień, ale to nie robi różnicy dokąd nie wejdziemy do Oktagonu i tego nie udowodnię, więc nie chcę tracić energii na gry psychologiczne ze Stipe, to duża różnica. Mogłem to robić z takimi zawodnikami jak Volkan [Oezdemir], czy innymi zawodnikami z którymi walczyłem, ale ten gość jest inny.

Wiem, że po obozie przygotowawczym będę w fenomenalnej formie, będę pewny siebie i nie robię tego bez powodu. Gdybym uważał, że nie pokonam Stipe Miocica, nie walczyłbym z nim, a ta walka naprawdę mi się podoba. Wiem, że ludzie mówią, że zwariowałem, że on jest najlepszym ciężkim w historii, ale nie chodzi tylko o to, że on jest duży. Jest szybki w wadze ciężkiej, ale to, że jest szybki w tej wadze nie oznacza, że będzie szybki dla mnie. Powodem tego, że odniosłem sukces w wadze ciężkiej było to, że byłem szybki, więc on będzie musiał zmierzyć się równie szybkim gościem. On przegrał ze Stefanem Struve. Jeśli Stefan Struve odniósł zwycięstwo w walce z nim, dlaczego ja mam tego nie zrobić?”

Daniel Cormier i Stipe Miocic zmierzą się na gali UFC 226, która odbędzie się 7 lipca w T-Mobile Arena w Las Vegas w stanie Nevada.

One thought on “Daniel Cormier o walce ze Stipe Miocicem i swoich atutach w tym pojedynku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *