Daniel Cormier o obronie tytułu wagi półciężkiej i trudnościach z tym związanych

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Całe środowisko MMA zadaje sobie pytanie, czy mistrz wagi półciężkiej i ciężkiej UFC Daniel Cormier stanie do walki w obronie tytułu 205 funtów przed zakończeniem swojej kariery i „DC” rozwiewa wszelkie wątpliwości.

Zwycięstwo Daniela Cormiera przez nokaut w pierwszej rundzie z mistrzem Stipe Miocicem na gali UFC 226 było sporym zaskoczeniem. Po wygranej walce Cormier rzucił wyzwanie byłemu mistrzowi wagi ciężkiej Brockowi Lesnarowi z którym ma się zmierzyć na początku 2019 roku. To spowodowało, że pojawiły się pytania o to, czy Cormier będzie bronił tytułu wagi ciężkiej, czy też zrzeknie się go. DC powiedział w programie Live with Kelly and Ryan kilka słów na temat trudności związanych z powrotem do kategorii półciężkiej, ale stwierdził, że planuje stoczyć jeszcze jedną walkę w obronie pasa 205 funtów.

„Dla mnie powrót do wagi półciężkiej i obrona tytułu będzie trudnym zadaniem, ale planuję to zrobić.

Szczerze mówiąc, jestem zawodnikiem wagi ciężkiej. Na co dzień ważę 245 funtów, ale potem schodzę do 205, ilekroć walczę w tej kategorii. Tracę wówczas 40 funtów (18,1 kg), by móc walczyć w tej kategorii wagowej.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *