Daniel Cormier nie wie, czy wystarczy czasu na trzecią walkę z Jonem Jonesem

Christian Petersen/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Były mistrz wagi półciężkiej UFC Daniel Cormier nie jest pewien, czy dojdzie kiedykolwiek do trzeciej walki z Jonem Jonesem.

Podczas rozmowy z Arielem Helwani w programie The MMA Hour, Cormier powiedział, że byłby gotów zmierzyć się z Jonesem po raz trzeci, ale nie wie, czy wystarczy czasu, zanim odejdzie na emeryturę.

— Smutne jest to, że kurczę, znowu bym z nim walczył. Po prostu nie wiem, czy nadejdzie taki czas. To dlatego, że pod koniec tego procesu, jeśli okaże się, że zostanie zawieszony, może zabraknąć mi czasu. Zawsze mówiłem, że nie będę walczyć w wieku 40 lat, a ja zrobiłem już i tak dużo więcej niż kiedykolwiek wcześniej jak zacząłem tę karierę.

Mając aktualnie 38 lat, Cormier planuje rywalizować w Oktagonie jeszcze przez niecałe dwa lata. To z kolei oznacza, że jeśli Jones obleje testy drugiej próbki i zostanie zawieszony nawet na cztery lata, to do trylogii między tymi dwoma zawodnikami może już nigdy nie dojść.

Tym samym Daniel Cormier może już nie dostać okazji do rewanżu z Jonem Jonesem z którym przegrał już dwukrotnie. Jeżeli jednak Jonesowi zostanie udowodnione, że świadomie wspomagał się niedozwolonymi środkami, wynik pojedynku z gali UFC 214 zostanie zmieniony na nierozstrzygnięty, a pas mistrza wagi półciężkiej zwrócony Danielowi Cormierowi. To jednak jest marne pocieszenie dla DC, który tę walkę przegrał przez nokaut.

3 thoughts on “Daniel Cormier nie wie, czy wystarczy czasu na trzecią walkę z Jonem Jonesem

  1. Zasadniczo obaj zniszczyli sobie kariery :
    – JJ bo tak nienawidził DC, że sięgnął po wszystko co możliwe żeby go pokonać przez co dostanie zawieszenie i skończy piękna karierę
    – DC bo przegrał w okropny sposób druga walkę i zawsze będzie tym Vice Mistrzem w oczach fanów

  2. To jak Muhhamad Ali i Frazier, wiadomo ze Ali był bokserem wszechczasow, ale Frazier tez uchodzi za wielkiego mistrza. Także obaj przejdą do historii w podobny sposób. Tutaj sytuacja się nieco komplikuje bo Jones był dobrze naszprycowana koksem, turinabol został wykryty, reszta juz nie. Na takim poziomie … doping to wskoczenie psychicznie i fizycznie półke wyżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.