Daniel Cormier i dwie kategorie wagowe

Podczas dzisiejszego programu UFC Tonight, Daniel Cormier powiedział, że mógłby walczyć zarówno w kategorii ciężkiej jak i półciężkiej

Były olimpijczyk mówił w programie o swojej karierze i przyszłości natomiast najciekawiej zrobiło się kiedy zaczął mówić o tym w której dywizji chciałby walczyć.

„Myślę o dwóch kategoriach ciężkiej oraz półciężkiej. Widziałem rankingi i chcę walczyć z kimś, kto sprawi, że będę jeszcze lepszy. Jestem zainteresowany dużymi walkami.”

Cormier wskoczył obecnie na drugie miejsce w kategorii ciężkiej w Rankingu UFC. W swojej ostatniej walce i zarazem debiucie w UFC pokonał przez decyzję Franka Mira. Daniel Cormier ma na swoim koncie również wygraną w Grand Prix wagi ciężkiej Strikeforce w którym pokonał takich zawodników jak Josh Barnett oraz Antonio Silva.

Więcej informacji na ten temat poznamy pod koniec tygodnia ponieważ w tym czasie Cormier oraz jego team mają podjąć decyzję.

10 thoughts on “Daniel Cormier i dwie kategorie wagowe

  1. Ale po co mu dawać przeciwników w HW skoro o pas i tak nie będzie walczył, aktualnie jest na 3 miejscu- przed nim jest tylko JDS, zakładając, że pokona jeszcze jednego zawodnika i Juniora to co potem? Taka ślepa uliczka.

  2. Daniel mysli o pasie. Tak wiec w moim mniemaniu ma spore szanse z JJ i niech ten pas zdobedzie. Z Cainem nie zawalczy, a czekajac na zmiane mistrza to albo sie nie doczeka, albo bedzie wypadek przy pracy i porazka np. od takiego JDS, Carwina, Overeema (pewnie wroci mocniejszy bo ma juz zgode na testosteron) czy jakiegos innego ciezkorekiego chlopa.

  3. Carwin – listopad 2012, powazna kontuzja kolana. Byc moze w najbliszych miesiacach beda jakies konkretne info.
    A co do Overeema: jakis miesiac, czy dwa temu (po rezygnacji z walki z JDS) bylo info, ze poziom tescia u Overeema jest ZAGRAŻAJĄCO niski i nie jest z nim dobrze. Tak wiec to moje uzasadnione przypuszczenia, bo zazwyczaj dlugimi latami malo bylo info o tym ze legalnie na testosteronie jest: Belfort, Marquard, Sonnen, Rampage (krotko) itd. wiec pewnie zaprawe teraz pod Overeema juz zrobili, jaki on to ma niski poziom i trzeba mu pomoc terapia zastepcza. Ale o samej terapii juz nigdzie nie czytalem (nie wiem czy to nie jest decyzja zawodnika, aby takie cos ujawniac).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.