Daniel Cormier chce walczyć z Brockiem Lesnarem, ale pod warunkiem, że ten będzie „czysty jak łza”

Josh Hedges/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Nowy mistrz wagi ciężkiej UFC Daniel Cormier wyzwał na pojedynek byłego mistrza Brocka Lesnara na pierwszą walkę w obronie tytułu, ale zmierzy się z nim pod warunkiem, że Lesnar przejdzie testy antydopingowe.

Daniel Cormier nie ma zamiaru kolejny raz walczyć z oszustami korzystającymi z niedozwolonego wspomagania, a Brock Lesnar oblał przecież testy antydopingowe przy okazji swojej ostatniej walki na gali UFC 200. Po tym jak Cormier pokonał Stipe Miocica na gali UFC 226 i wyzwał Lesnara na walkę, do ich pojedynku dojdzie najprawdopodobniej w przyszłym roku. Do tego czasu Lesnar musi przejść sześciomiesięczny okres testów USADA, a przy okazji wypełni zaległą karę zawieszenia również sześciu miesięcy.

Daniel Cormier chce, aby agencja antydopingowa zrobiła wszystko co tylko możliwe, a nawet więcej w kwestii testowania Brocka Lesnara, ponieważ w przeciwnym razie nie będzie chciał z nim walczyć jeśli Lesnar nie będzie czysty jak łza.

„Brock musi być czysty. Nie zamierzam z nim walczyć, jeśli nie będzie czysty. Przeprowadzimy testy USADA, a oprócz tego przeprowadzimy inne testy. Zrobimy testy niezależne od USDA, aby upewnić się, że ten człowiek jest czysty. Nie zamierzam z nim walczyć, jeśli on oszukuje.

Robiłem to już przy wielu okazjach. Nie chcę z nim walczyć, jeśli jest brudny. Zróbmy to we właściwy sposób.”

Cormier ma już doświadczenia w starciu z przeciwnikiem, który oblał testy USADA, a chodzi o jego walkę z Jonem Jonesem z ubiegłego roku. Mimo wygranej Jonesa przez nokaut, wynik pojedynku zmieniono na nierozstrzygnięty po tym jak w próbkach „Bonesa” wykryto steryd anaboliczny Turinabol. Jones broni się twierdząc, że zakazane substancje przyjął nieświadomie wraz z odżywkami, które stosował.

4 thoughts on “Daniel Cormier chce walczyć z Brockiem Lesnarem, ale pod warunkiem, że ten będzie „czysty jak łza”

  1. i ma racje lesnar ma lepsze warunki ibez sterydow – jesli ktokolwiek sparowal czy to w stojce czy grapplingu czy stojkowo z koksiazem o podobnych umiejetnosciach to wie ze jest ciezej …………

  2. czy na koksie, czy bez, ja nie widze szans zeby Lesnar mogl to wygrac.
    Kazdy silny, ktory nie da sie stlamsic, a ktory ma mocne uderzenie, to zje Lesnara 10 na 10 walk. np. Velasquez, Miocic, DC, Overeem. Lesnar jest dobry na tych ktorych moze fizycznie zdominowac i ktorzy nie maja na tyle dobrego cardio, zeby go przetrzymac. Wiec, zeby Lesnar mial jakiekolwiek szanse, to powinni mu sie nakoksic ile tylko chce :]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *