Daniel Cormier: Amanda Nunes miała prawo nie chcieć walczyć na UFC 213

FOX Sports

Mistrz wagi półciężkiej broni decyzji Brazylijki.

Gdy na kilkanaście godzin przed galą UFC 213 dowiedzieliśmy się, że nie dojdzie do walki Amandy Nunes (14-4, 7-1 w UFC) z Valentiną Shevchenko (14-2, 3-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) z powodu domniemanej choroby tej pierwszej, fani byli zawiedzeni. Atmosferę bardzo podgrzał Dana White, który powiedział, że Brazylijka była medycznie dopuszczona do walki tylko po prostu nie chciała walczyć. Od tamtej pory w stronę mistrzyni sypią się nieprzychylne komentarze.

W opozycji do tych, którzy atakują Amandę znajduje się Daniel Cormier. Mistrz wagi półciężkiej UFC wstawił się za Nunes.

Nie wierzę w to, że ona się bała. Wierzę, że była chora. A skoro była chora i nie mogła walczyć to miała prawo nie chcieć walczyć.

To jest kobieta, która już walczyła i pokonała Valentinę Shevchenko. To jest kobieta, która pokonał Rondę Rousey, która pokonała Mieshę Tate. Dwie kobiety, które już nie walczą z powodu lania, jakie dostały z rąk Amandy Nunes.

Gala UFC 213 odbyła się 8 lipca w Las Vegas, w walce wieczoru Robert Whittaker pokonał Yoela Romero i zdobył tymczasowy pas wagi średniej.

5 thoughts on “Daniel Cormier: Amanda Nunes miała prawo nie chcieć walczyć na UFC 213

  1. jasne, że ma takie prawo, ma też prawo zawiesić rękawice na kołku, ma wszelkie prawa. Jej kibice również mają prawo przestać być jej kibicami. Szkoda Valentiny, która trenowała, zrobiła wagę i na kilka h przed walką dowiedziała się, że Amanda korzysta ze swoich praw… Ja tam brazylijki nigdy nie lubiłem, więc niech te wszystkie prawa realizuje 🙂

  2. o co tyle gadania ? o wiele bardziej interesujace walki byly romero I overeema. Dywizja kobiet jest interesujace tyko jak walczy Aska. Z innej beczki kobieta to kobieta moglo na mande wiele czynnikow wplynac , mogla tez obsrac zbroje.Raz sie jej trafili I mozna wybaczyc jak drugi raz to zrobi wtedy mozna wieszac nad nia k…y 🙂

  3. @Ja
    taką odpowiedź można dać do każdego komentarza- dlatego nie ma sensu. Poza tym wiesz jaka jest różnica między zawodnikiem, a kibicami? Kibice bez zawodnika sobie poradzą, a zawodnik bez kibiców nie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *