Dana White zgodził się na prośbę Nicka Diaza o zmianę limitu wagi na wagę średnią w walce z Robbie Lawlerem na UFC 266

UFC

Dana White nie był zaskoczony tym, że Nick Diaz chce coś zmienić w tygodniu walki i przystał na prośbę Diaza o zmianę kategorii wagowej na średnią w walce z Robbie Lawlerem na gali UFC 266.

Nick Diaz (26-9 MMA, 7-6 UFC) powraca po prawie sześcioletniej przerwie, aby zmierzyć się z byłym mistrzem wagi półśredniej Robbie Lawlerem (26-9 MMA, 7-6 UFC) na UFC 266 w sobotę w walce w wadze półśredniej.

Jednak zaledwie kilka dni przed walką, były pretendent do tytułu UFC i mistrz Strikeforce w wadze półśredniej zażądał, aby pojedynek odbył się o kategorię wagową wyżej i Dana White zgodził się spełnić jego życzenie, jeśli Lawler je zaakceptuje.

„Robbie Lawler wysłał mi sms-a, że chce się ze mną spotkać kiedy wyląduje, więc Robbie chce ze mną porozmawiać o całej tej sprawie” – powiedział White w rozmowie z reporterami obecnymi w UFC Apex po wtorkowej gali Dana White’s Contender Series 40. „To wszystko wydarzyło się, kiedy byłem poza miastem w ten weekend. Wiem, że obóz Diaza chce tej walki w wadze 185 funtów.

On prawdopodobnie nie chce robić wagi. Słuchaj, za każdym razem, kiedy przychodzi do walki z Diazem zapominamy, bo nie widzieliśmy Nicka od kilku lat.”

Diaz ostatni raz rywalizował w 2015 roku, kiedy został pokonany przez byłego mistrza UFC Andersona Silvę w walce w wadze średniej, która później została uznana jako nierozstrzygnięta. Diaz, który rywalizował nawet w 155 funtach, nigdy nie zawalił robienia wagi, ale po latach z dala od rywalizacji, wygląda na to, że 38-latek nie jest zbyt chętny do zrobienia limitu 170 funtów w swoim powrocie.

Co do Lawlera, on i White odbyli tę rozmowę i wygląda na to, że sprawa została załatwiona. Jest to dziwna sytuacja, ale Lawler powiedział, że nie będzie go to denerwować.

„Mieliśmy krótką rozmowę,” powiedział Lawler podczas dnia medialnego. „Jest, jak jest. Jestem gotowy do walki. (…) Jestem gotowy, żeby iść dalej. To wszystko co się liczy. Obóz poszedł dobrze, podobnie jak kontrolowanie rzeczy, które mogę kontrolować.”

Dużą zmianą dla Lawlera jest to, że może się wycofać z cięcia wagi. Nie rywalizował w wadze średniej od lipca 2012 roku, ale Lawler uważa, że będzie w stanie sprawnie to zrobić.

„Oczywiście jestem trochę lekki, ale jestem silny, jestem szybki – jestem gotowy do walki. Będę jadł, postaram się czuć komfortowo.”

Pomimo całej sytuacji, Lawler powiedział, że jego opinia na temat Diaza nie zmieniła się. Powiedział, że cieszy się z możliwości powitania Diaza z powrotem w Oktagonie i dokonania zemsty po pierwszej w karierze przegranej przez nokaut w 2004 roku.

„On jest wojownikiem, przychodzi walczyć i z nikim się nie pie***li.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *