Dana White zasugerował, że walka o pas wagi ciężkiej między Francisem Ngannou a Derrickiem Lewisem odbędzie się na UFC 265

John Locher / AP

Prezydent UFC Dana White zasugerował, że pierwsza obrona tytułu mistrza wagi ciężkiej przez Francisa Ngannou będzie miała miejsce na UFC 265, kiedy to zmierzy się w rewanżu z Derrickiem Lewisem.

Francis Ngannou ma zmierzyć się z Derrickiem Lewisem w swojej pierwszej obronie tytułu UFC w wadze ciężkiej. UFC pierwotnie chciało, aby Ngannou walczył z byłym mistrzem wagi półciężkiej Jonem Jonesem, ale walka nie doszła do skutku z powodu sporu finansowego pomiędzy Jonesem a UFC o to, ile pieniędzy powinien zarobić za walkę Ngannou. Wobec tego, organizacja przyznała walkę Lewisowi, który w swoim ostatnim pojedynku pokonał przez nokaut Curtisa Blaydesa. Wiemy, że walka o pas zbliża się wielkimi krokami, a teraz prawdopodobnie poznaliśmy datę i numer gali na której ma się ona odbyć.

W rozmowie z Heidi Androl po UFC Fight Night 188, White potwierdził, że UFC pracuje nad tym, aby walka Ngannou vs. Lewis 2 odbyła się na UFC 265, które odbędzie się 7 sierpnia.

„Być może. Pracujemy nad kilkoma rzeczami w tej chwili. I tak, to jest jedna z walk, nad którymi pracujemy” – powiedział White.

Fani mieli nadzieję zobaczyć starcie Ngannou vs. Jones, ale ta walka będzie musiała poczekać do czasu, gdy Lewis ponownie dostanie swoją szansę w rewanżu z Ngannou i kiedy Jones dogada się z UFC. Ngannou i Lewis spotkali się trzy lata temu na UFC 226 i wówczas Lewis wygrał przez jednogłośną decyzję w jednej z najgorszych jeśli nie najgorszej walce w UFC. Pozostaje mieć nadzieję, że ten rewanż będzie o wiele ciekawszy niż pierwsza walka. Obdarzeni nokautującym ciosem Ngannou i Lewis będący w dobrej formie mogą stoczyć znakomitą walkę, a fani powinni być przygotowani na nie lada gratkę, gdy dojdzie do ich starcia na UFC 265.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *