Dana White zapowiedział walkę o pas między Kamaru Usmanem a Jorge Masvidalem

Fot. Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Prezydent UFC Dana White potwierdził, że w planach jest zestawienie pojedynku o pas wagi półśredniej między mistrzem Kamaru Usmanem, a posiadaczem tytułu BMF Jorge Masvidalem.

Kamaru Usman zdobył tytuł mistrza wagi półśredniej w marcu ubiegłego roku pokonując przez jednogłośną decyzję Tyrona Woodley’a, a następnie w grudniu obronił go pokonując przez TKO w piątej rundzie Colby’ego Covingtona.

Jorge Masvidal zdobył tytuł BMF w listopadzie ubiegłego roku kończąc przez TKO w trzeciej rundzie Nate’a Diaza. Wcześniej Masvidal znokautował w drugiej i pierwszej rundzie Darrena Tilla i Bena Askrena.

Obydwaj zawodnicy stoją na kursie kolizyjnym nie tylko ze względu na ich pozycje w rankingu, ale również dlatego, że od dawna jest między nimi zła krew i toczą między sobą trash talk. Ostatnio doszło między nimi do sprzeczki przy okazji spotkania z mediami przed zawodami Super Bowl LIV w Miami.

Po tej konfrontacji, Dana White pojawił się w programie The Jim Rome Show w którym potwierdził, że rzeczywiście planuje zestawienie pojedynku Usman vs. Masvidal.

„On i Usman będą walczyć w Vegas, prawdopodobnie podczas International Fight Week. A jeśli wygra Masvidal, może zrobimy jego pierwszą obronę tytułu w Miami.”

White powiedział, że kłótnia między Usmanem a Masvidalem zmusiła go do ujawnienia, że walka między nimi jest rzeczywiście planowana.

„Jeszcze tego nie ogłosiliśmy, ale teraz ta sytuacja zmusiła mnie do ogłoszenia tego.”

Słowa szefa UFC pozwalają sądzić, że kwestia kolejnej walki o tytuł wagi półśredniej jest już ustalona i zgodnie z oczekiwaniami większości fanów MMA, to właśnie Jorge Masvidal będzie kolejnym pretendentem do walki o pas z Kamaru Usmanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.