Dana White zapewnia, że Leon Edwards dostanie walkę o tytuł z Kamaru Usmanem

killstreakmma Instagram

Wygląda na to, że długie oczekiwanie Leona Edwardsa na pojedynek o pas mistrza wagi półśredniej UFC dobiegło końca.

Czołowy zawodnik wagi półśredniej UFC będzie kolejnym pretendentem do tytułu dla mistrza Kamaru Usmana. Prezydent UFC Dana White powiedział, że Leon Edwards (19-3 MMA, 11-2 UFC) jest „na 100 procent” następny w kolejce do walki z mistrzem.

„Ten dzieciak miał ciężką przeprawę i zasługuje na to” – powiedział White w rozmowie z Aaronem Bronsteterem z TSN. „Jeśli spojrzysz na to, Colby (Covington) przegrał z nim (Usmanem) dwa razy, Gilbert przegrał, Leon jest następny. On jest numerem 3.”

White nie podał ram czasowych walki, ale wydawał się być stanowczy w swojej ocenie, że Edwards, który z niepokojem czeka na swoją szansę, zrobił wystarczająco dużo, aby na nią zasłużyć.

Anglik ma obecnie dziewięć wygranych walk i jest niepokonany od prawie sześciu lat. Jego ostatnia porażka z Usmanem miała miejsce na UFC on Fox 17 w 2015 roku, kiedy Usman był w drodze do zdobycia tytułu.

Edwards ma za sobą wgraną przez jednogłośną decyzję z Nate’em Diazem na UFC 263 w czerwcu. Miał powrócić na UFC 269 w grudniu, ale jego przeciwnik Jorge Masvidal został zmuszony do wycofania się z walki z powodu kontuzji.

Tymczasem Usman jest już po piątej obronie tytułu. Pokonał Colby’ego Covingtona przez decyzję i wygrał rewanż na UFC 268 w listopadzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *