Dana White zaoferował walkę Conorowi McGregorowi i Dustinowi Poirierowi

Jeżeli Conor McGregor i Dustin Poirier chcą walczyć, UFC jest gotowe zorganizować im pojedynek w Oktagonie. Jedna ze stron już się zgodziła na starcie rewanżowe.

Prezydent UFC Dana White powiedziała w środę, po tym jak w zasadzie zgodził się na walkę charytatywną w Irlandii z inicjatywy McGregora, że organizacja przedstawiła już oferty dla obu zawodników.

Według White’a, nie rozmawiał on jeszcze osobiście z McGregorem od czasu, gdy zaangażował się w polemikę z byłym podwójnym mistrzem po tym, jak ten upublicznił zrzuty ekranu z wcześniejszych rozmów między nimi o możliwych walkach i przeciwnikach. White nie był zadowolony z tego, co zrobił McGregor.

Mimo to, White zdecydowanie wydaje się być zainteresowany zestawieniem rewanżu McGregora z Poirierem, dodając jednocześnie, że pogłoski o potencjalnym pojedynku bokserskim Irlandczyka z Mannym Pacquiao są mocno przesadzone.

„Nie, Conor i ja nie rozmawialiśmy”, powiedział White w Barstool Sports. „Nie wiem, czy widziałeś, ale Saudyjczycy odezwali się w kwestii Conora i w zasadzie powiedział, że to kłamstwo, że walka z Mannym Pacquiao się odbędzie i lepiej zdementujcie to w ciągu najbliższych 15 minut bo mamy zamiar cię pozwać. On to zdementował. Nie widzisz już tego plakatu o nim i Pacquiao, który zamieścił.

Potem rzucił wyzwanie Poirierowi na walkę charytatywną w Dublinie. Więc zaproponowaliśmy im obu walkę. Zaoferowaliśmy Dustinowi i Conorowi walkę, więc czekamy na odpowiedź od nich obu.”

Według wielu źródeł z którymi skontaktowało się w środę MMAFighting.com, nie złożono żadnej oficjalnej oferty na walkę, ale zdaje się, że Poirier odpowiedział na propozycję White’a wpisem na Twitterze.

„Przyjmuję”

Jeśli to wszystko prawda, to pozostaje tylko czekać na odpowiedź ze strony Conora McGregora oraz dalszy rozwój wydarzeń.

Dustin Poirier był ostatnio przymierzany do walki z Tonym Fergusonem na gali UFC 254, ale negocjacje „Diamenta” z organizacją nie powiodły się i pojedynek został ostatecznie odwołany. Teraz okazuje się, że UFC chce dać Poirierowi jeszcze większą walkę, aby mógł zrewanżować się za wcześniejszą porażkę przez TKO w drugiej rundzie z McGregorem w walce w wadze piórkowej.

Oczywiście ta walka to jeszcze nic pewnego, ale wydaje się, że UFC jest zainteresowane zestawieniem jej, ponieważ McGregor w ostatnim czasie dużo mówi o ewentualnym powrocie do rywalizacji po ogłoszeniu przejścia na emeryturę w czerwcu tego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.