Dana White wyjaśnia jaki jest status mistrzowskiego pasa wagi lekkiej UFC

fightsday.com

Podczas wczorajszej konferencji prasowej promującej gale UFC 222 i UFC 223, padło kilka pytań do Dana White’a dotyczących statusu i przyszłość pasa wagi lekkiej i odpowiedź prezydenta UFC wydawała się mało klarowna.

Na gali UFC 223 , tymczasowy mistrz wagi lekkiej Tony Ferguson i Khabib Nurmagomedov mają zmierzyć się o tytuł, ale nie było jasne, czy ma to być walka o tymczasowy pas, czy niekwestionowany tytuł wagi lekkiej, który aktualnie należy do Conora McGregora. Na tej konferencji miało się wyjaśnić, czy Irlandczyk zostanie pozbawiony tytułu.

Jak się okazało, McGregor wciąż jest mistrzem wagi lekkiej, co wielu z nas może wprowadzić w konsternację. White wyjaśnił tę sprawę w wywiadzie udzielonemu Aaronowi Bronsteterowi za kulisami konferencji, White stwierdził, że McGregor będzie musiał zgodzić się na walkę ze zwycięzcą pojedynku Ferguson vs Nurmagomedov jeszcze przed galą UFC 223. W przeciwnym razie tytuł mistrza zostanie mu odebrany i wówczas walka między Ferguson a Nurmagomedovem będzie o niekwestionowany tytuł wagi lekkiej.

Bronsteter: Na razie ta chwila nie została wyznaczona co do tytułu, ale jeśli McGregor nie zobowiąże się do obrony tytułu przed tą walką, stawką pojedynku będzie niekwestionowany tytuł, a wy zamierzacie iść dalej?

White: Zgadza się.

Bronsteter: Okej, więc aktualnie on wciąż pozostaje mistrzem?

White: Dokładnie. To było całkiem proste, właśnie tak jak to przedstawiłeś. To dlatego, że jasno to wyjaśniliśmy, nie potrzeba tłumacza.

Wszystko zależy teraz już tylko od Conora McGregora i tego jaką podejmie decyzję przed galą UFC 223.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.