Dana White – W mojej opinii Ronda Rousey już nie wróci do Oktagonu

Bret Harman/Washington Post/Getty

Szef organizacji UFC Dana White rozmawiał na temat przyszłości byłej mistrzyni wagi koguciej Rondy Rousey i nie ma dobrej informacji dla tych, którzy czekają na jej powrót.

W rozmowie z MMAJunkie.com, Dana White powiedział, że nie wierzy w to iż Rousey jeszcze kiedykolwiek wróci do rywalizacji w UFC.

— Ludzie pytają mnie, „czy myślisz, że Ronda wróci?” Nie, sądzę że Ronda zamierza zakończyć karierę. Ronda nie odeszła jeszcze na emeryturę, ale w mojej opinii odejdzie.

Oficjalnie Ronda Rousey nie ogłosiła jeszcze zakończenia sportowej kariery, ale nie przejawia jakichkolwiek oznak sugerujących powrót do rywalizacji od ostatniej walki.

Ronda Rousey (12-2) w ostatniej walce na UFC 207 w grudniu ubiegłego roku przegrała przez TKO w pierwszej rundzie z Amandą Nunes w walce o pas wagi koguciej. Jeszcze wcześniej w listopadzie 2015 roku na gali UFC 193 przegrała walkę z Holly Holm przez KO w drugiej rundzie tracąc tytuł mistrzyni i doznając jednocześnie pierwszej porażki w zawodowym MMA.

Niezależnie od tych dwóch porażek, Ronda Rousey sklasyfikowana na #4 miejscu w rankingu wagi koguciej jest uważana za jedną z najlepszych zawodniczek MMA na świecie, która w dużym stopniu rozreklamowała kobiece MMA otwierając innym zawodniczkom drogę de tego sportu i do UFC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *