Dana White w liście otwartym odpowiada na zarzuty Marka Hunta

mmaweekly.com / Twitter.com

Jeśli wymieniamy nazwisko Marka Hunta, to automatycznie przychodzi nam na myśl konflikt między nim, a organizacją UFC, chociaż prezydent UFC Dana White twierdzi, że konfliktu szuka jedynie Mark Hunt.

Kolejna awantura wybuchła po tym jak Marka Hunta usunięto z pojedynku wieczoru z Marcinem Tyburą na gali UFC Fight Night 121 w Sydney zaplanowanej na 18 listopada. W miejsce Hunta wszedł były mistrz wagi ciężkiej Fabricio Werdum. Usunięcie Hunta z karty walk miało być spowodowane tym, że w jednym z wywiadów stwierdził, że przez całą swoją karierę przyjął wiele ciosów przez które czasami się jąka i miewa problemy z pamięcią. Mark Hunt nie był szczególnie zadowolony z decyzji UFC o usunięciu go z walki i zastąpieniu go Werdumem. Od tego czasu Super Samoan wywołał prawdziwą burzę krytykując z użyciem najostrzejszych słów organizację i Dana White’a.

Dana White odpowiadał już na krytykę Hunta, ale teraz zdecydował się odpowiedzieć w liście otwartym w The Daily Telegraph na temat zarzutów jakie rzuca w stronę organizacji i jego samego zawodnik wagi ciężkiej.

„Mark Hunt nigdy nie został „dopuszczony medycznie” do walki z Marcinem Tyburą w Sydney w Australii w listopadzie. Koniec i kropka. Oświadczenia przedstawiane przez niego w których mówi, że jest dopuszczony do walki, są po prostu nieprawdziwe.

Powiem ci, co wiem.

Mark Hunt niedawno opowiedział australijskiemu magazynowi swoje poważne problemy ze zdrowiem, które owy magazyn opisał.

Napisał, że zaczyna się jąkać i przekręcać słowa.

Napisał, że nie sypia zbyt dobrze.

Napisał, że nie pamięta co zrobił wczoraj.

To są jego słowa, wprost od niego, ale teraz twierdzi, że zostało to wyjęte z kontekstu. Jak możesz wyrwać swoje własne słowa z kontekstu? Wiesz, co zrobiłem? Mój zespół skontaktował się z jego menadżerami w ciągu pierwszego tygodnia od pojawienia się informacji o tych jego objawach. Zaproponowaliśmy, że polecimy z nim do Las Vegas w pierwszej klasy, aby odwiedzić Centrum Badań Mózgu Lou Ruvo, które jest najlepszą placówką na świecie zajmującą się badaniem mózgu, aby przeprowadzić więcej testów. I wiesz co? Absolutnie odmówił.

Jak mogę zestawić do walki w Oktagonie faceta z tymi objawami o których sam opowiedział bez dodatkowych testów? Na pewno bym tego nie zrobił. Zrobiłem więc jedyną rzecz, którą mogłem zrobić — to znaczy usunąć go z tej gali na której miałby stoczyć walkę na dziewięć tygodni po napisaniu jego tekstu, aby mógł dostać odpowiednio dużo czasu na spotkanie ze specjalistą. Pozwolę sobie przypomnieć, że jest to wydarzenie, które już podpisałem i wydałem dużo pieniędzy na marketing i reklamę, więc usunięcie tej walki było wielką stratą, ale była to słuszna decyzja.

Więc teraz jesteśmy w tym punkcie. Po tym wszystkim Mark mówi, że mam coś do niego i chowam urazę ponieważ złożył pozew. Pozwól, że o to zapytam:

Czy umieściłbym go w dwóch dodatkowych walkach, w tym jednej w której wystąpił jako walka wieczoru? Albo czy wypłaciłbym mu 1,645 000 dolarów, w tym 50 000 dolarów bonusu za walkę wieczoru i 25 000 dolarów bonusu uznaniowego?

Wszystko to było po złożonym pozwie, więc jak ktoś może powiedzieć, że mam jakieś problemy z tym facetem?

Konkluzja jest taka, że moja praca polega na organizowaniu najlepszych walk na świecie, a częścią tego jest ochrona tych facetów przed nimi samymi. Rozumiem to, oni są zawodnikami i chcą walczyć, ale to działa tylko wtedy, gdy bezpieczeństwo jest na pierwszym miejscu i to zawsze było moim celem — zapewnienie równego poziomu i bezpieczeństwa, uregulowanego środowiska dla naszych zawodników, aby mogli rywalizować. Zajmuję się tym od prawie 20 lat i nie zamierzam się teraz zatrzymać.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.