Dana White uważa, że UFC 217 jest jedną z najlepszych gal pod względem finansowym

Brandon Magnus/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Bardzo możliwe, że miniona gala UFC 217 będzie jedną z najlepszych w historii UFC, a być może najlepszą galą tego roku pod względem sprzedaży Pay Per View.

Wszystko to za sprawą znakomicie obsadzonej karty walk bogatej w mocne nazwiska w tym trzy pojedynki mistrzowski. Nie da się ukryć, że swoje trzy grosze dołożył powracający po czteroletniej przerwie Georges St-Pierre, który zmierzył się z mistrzem wagi średniej Michaelem Bispingiem. Georges St-Pierre zawsze przyciągał dużą publikę na swoje walki, więc tym  razem w przypadku jego powrotu ta tendencja nie powinna się odwrócić wszakże wszyscy czekaliśmy na jego powrót i to w dodatku w wyższej kategorii.

Prezydent UFC Dana White twierdzi, że ostatnie liczby przedstawiające sprzedaż pay per view mogą przejść do historii, szczególnie w Kanadzie skąd pochodzi St-Pierre.

Według White’a, UFC 217 dąży do tego, aby stać się galą z najlepszą sprzedażą PPV pay-per-view w Kanadzie. Może to oznaczać, że ​​karta walk pobije rekord ustanowiony w sierpniu w pojedynku bokserski pomiędzy Floydem Mayweathem i Conorem McGregorem.

„Jesteśmy prawie pewni, że dzisiejszego wieczoru — walka Mayweather vs McGregor miała w Kanadzie rekord — i mamy numer 2 i numer3, coś w tym rodzaju. Jesteśmy pewni, że ten rekord został dziś pobity w Kanadzie.”

White dodał, że wszystko wskazuje na to, że UFC 217 zostanie pierwszą galą, która przekroczy milion płatnych subskrybcji PPV w 2017 roku.

Chociaż UFC 217 nie byłaby pierwszą galą, która sprzedałaby milion pay per view, to White uważa, że ​​gala może przekroczyć tę liczbę, gdy tylko zostaną zebrane ostateczne dane.

„Powiedziałem niektórym z was wczoraj, że gala zarobi na sprzedaży 1 miliona PPV. Byłem w błędzie. Sprzeda ponad 1 milion.

Jutro dostanę konkretną odpowiedź, ale wygląda na to, że przekroczymy ten pułap.”

Poniżej rozpiska gal UFC, które przekroczyły pułap 1 miliona dolarów sprzedaży PPV:

One thought on “Dana White uważa, że UFC 217 jest jedną z najlepszych gal pod względem finansowym

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *