Dana White uważa, że dojdzie do walki między Floydem Mayweatherem i Conorem McGregorem

Fot. dramastyle.com / conormcgregor.com

Jeszcze do niedawna szef organizacji UFC Dana White uważał, że szanse na walkę między Conorem McGregorem i Floydem Mayweatherem jest mało prawdopodobna, ale teraz zmienił zdanie.

Będąc gościem we wczorajszym programie Conana O’Briena, Dana White powiedział wprost, że wierzy w to, że walka między McGregorem i Mayweatherem będzie sfinalizowana i dojdzie do skutku.

— Tak myślę, myślę, że to się stanie. Sądzę, że będzie to trudna sprawa do załatwienia, jest dużo osób zaangażowanych w tę umowę, co czyni sprawę trudniejszą do załatwienia.

— Z drugiej strony, jest w tym tyle pieniędzy, że po prostu nie wiem jak mogłoby do tego nie dojść.

W tym tygodniu podano informację, że T-Mobile Arena w Las Vegas nieoficjalnie zarezerwowało datę 10 czerwca jako dzień organizacji tego pojedynku. Teraz z kolei mówi się o tym, że bardziej realne będzie zorganizowanie pojedynku we wrześniu. Do tego czasu obydwie strony doszłyby do porozumienia, a Conor McGregor miałby nieco więcej czasu na przygotowania biorąc pod uwagę, że teraz spędza czas ze swoją narzeczoną i oboje spodziewają się narodzin dziecka.

Jeżeli walka dojdzie do skutku, to będzie to pierwsza zawodowa walka McGregora w boksie przeciwko tak doświadczonemu zawodnikowi jakim jest Mayweather posiadający idealny rekord 49-0. Dana White uważa jednak, że mistrz wagi lekkiej UFC nie jest na straconej pozycji i będzie miał przewagę w pewnych aspektach, którą będzie mógł wykorzystać, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

— To będzie walka bokserska. Nie będzie kopnięć, łokci, tylko czysty boks w ringu z dużymi rękawicami. Wiele rzeczy sprawia, że ta walka będzie intrygująca, ale rzeczywistość jest taka —  każdy kto widział kiedykolwiek Floyda Mayweathera wie, że on jest taki duży (wskazując jego niewielkie rozmiary), podczas gdy Conor McGregor jest ogromny.

— On ma 27 lat i jest w najlepszym okresie swojej kariery. Floyd ma 40 lat. Floyd zawsze miał problemy z leworęcznymi, a Conor jest leworęczny i bije bardzo mocno. Kiedy Conor trafia ludzi, to oni odchodzą. Floyd na pewno go nie znokautuje, to pewne. Nie twierdzę, że Conor wygra tę walkę bokserską, ale na pewno będzie ona interesująca.

Dana White dodał jeszcze, że walka ta będzie wyłącznie na zasadach boksu, ponieważ o ile faworytem tego pojedynku będzie Mayweather, to walka na zasadach MMA byłaby absolutną pomyłką, która zakończyłaby się w pierwszej minucie.

— Gdyby to była walka MMA, to potrwałaby 30 sekund. Conor by go zniszczył.

Dana White udzielił również wywiadu serwisowi TMZ Sports w którym powiedział, że nie będzie zatrzymywał Conora McGregora przed zgarnięciem największej wypłaty w jego karierze.

— Ta walka nie ma zbyt wielkiego sensu dla mojego biznesu, ale nigdy nie zabroniłbym Conorowi na zarobienie takich pieniędzy.

— on ma oczywiście teraz wiele opcji i szans. Jest Tony Ferguson, który czeka na swoją kolej i jest Floyd Mayweather, więc zobaczymy jak to wszystko się rozegra.

3 thoughts on “Dana White uważa, że dojdzie do walki między Floydem Mayweatherem i Conorem McGregorem

 1. „…każdy kto widział kiedykolwiek Floyda Mayweathera wie, że on jest taki duży (wskazując jego niewielkie rozmiary), podczas gdy Conor McGregor jest ogromny.”
  Wytłumaczy mi ktoś co Dana chciał powiedzieć w tym fragmencie?
  Wzrost Floyda Mayweathera – 5′8″/173cm.
  Wzrost Conora McGregora – 5′8″/173cm.
  :-/

 2. Hahaha dobre… 😉 ostatnio Bialy cos tam gadal, ze ich walka to nic pewnego i moze do niej nie dojsc… caly White. Tego co on gada nigdy nie traktuje serio, klamliwa szuja i nic wiecej. Moze chodzilo mu o rozmiar… nogi 😉

 3. a ja mam inne pytanie. co z kontraktem który obowiązuje Rudego.
  zrobią wyjątek, dlaczego ? bo sprzedaje PPV, no proszę ja Ciebie Biało Danuto 😛 zaraz każdy będzie pieprzył ze on też chce zawalczyć gdzie indziej. to będzie być może kolejny cios dla federacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *