Dana White uhonorowany nagrodą Sports Innovator of The Year

Dana White mimo wszystkich swoich krzykliwych wypowiedzi i upartej postawy jako szef największej organizacji MMA jaką jest UFC – jest jednoczenie bardzo skromny jeśli chodzi o osobiste sukcesy.

Dana White został wyróżniony w publikacji Sports Business International tytułem najbardziej innowacyjnej postaci w świecie sportu. Subskrybencji wraz z jury przyznało White’owi tytuł Sports Innovator of the Year 2013.

Dana White znalazł się na szczycie listy 20 osób, które podjęły w ciągu 12 miesięcy najważniejsze i oryginalne decyzje biznesowe. Wśród tych osób znaleźli się m.in. Jay-Z, Bernie Ecclestone i Seb Coe.

Wysoką pozycję w publikacji zajęła innowacyjna strategia handlowa wprowadzająca nową globalną serię gal, które odbędą się w 2014 roku.

Decyzja Zuffa o rozwoju i inwestowaniu na nowych obszarach doprowadziła do rozpoczęcia produkcji serii gal UFC Fight Nights, które odbędą w sześciu miastach Europy aż po Zatokę Perską.

Będą to gale produkowane i transmitowane przez lokalne firmy i media do ponad 65 krajów. Pierwsza z nich odbędzie się 8 marca w Londynie.

UFC to największa na świecie organizacja Mixed Martial Arts i nagroda przyznana jest również za pracę Dana White’a na rzecz fenomenalnego wzrostu popularności z roku na rok oraz sprawienie, że MMA stało się jedna z najważniejszych dyscyplin sportowych.

Dodatkowo UFC jest wiodącym na świecie promotorem, a transmisje z gal trafiły do 800  milionów gospodarstw w 145 krajach i transmitowane są w ponad 30 językach.

W maju 2013, UFC podpisało umowę z brytyjskim BT Sports w celu uzyskania praw telewizyjnych na wszystkie swoje wydarzenia, gale i programy. W skład tego wchodzi reality show The Ultimate Fighter oraz program UFC Beyond the Octagon.

Matt Cutler, redactor Sports Business International powiedział: “Zarówno według naszych subskrybentów jak i jury, agresywna polityka i ekspansja UFC i Dana White obrała w tym roku wyjątkową drogę. To w jaki sposób ten sport odniósł tak ogromny sukces w tak krótkim czasie jest niezwykłe.

Jeśli inni odpowiedzialni za pozostałe dyscypliny chcą podjąć podobne działania, powinni zobaczyć jak zrobił to Dana White.”

Dana White powiedział: „Ja i moi partnerzy jesteśmy zaszczyceni, że otrzymaliśmy tę nagrodę. Naszym celem od 2001 roku było, aby UFC stało się globalne.

Zawsze wierzyliśmy w ten sport oraz w markę UFC. Pracowaliśmy przez wiele lat, aby wszystko było gotowe do globalnej ekspansji i wszystko to stanie się już w 2014 roku.”

Garry Cook, wiceprezes UFC powiedział: „Ta nagroda świadczy o zmianach. Nasze oddanie odzwierciedla naszą zdolność do wnoszenia innowacji co trafia do ludzi w przedziale wiekowym 18-34. Będziemy dostarczać autentyczne treści sportowe na żywo do naszych partnerów medialnych i fanów na całym świecie.”

 Sports Business International jest największym magazynem obejmującym globalny przemysł sportowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *