Dana White twierdzi, że Israel Adesanya może być kolejnym pretendentem do tytułu i będzie rezerwą dla pojedynku Whittaker vs Gastelum

Steven Ryan/Getty Images

Zawodnik wagi średniej UFC Israel Adesanya będzie miał okazję porozmawiać dzisiaj z prezydentem organizacji Dana White’em o potencjalnej walce o tytuł.

Adesanya ma za sobą cztery zwycięstwa od czasu swojego debiutu w Oktagonie w lutym i zapowiada się na zawodnika, który może namieszać w dywizji. Na początku listopada Adesanya pokonał Dereka Brunsona i aktualnie zajmuje #6 pozycję w rankingu wagi średniej. „The Last Stylebender” coraz śmielej mówi o pojedynku o pas.

Jeśli chodzi o tytuł wagi średniej, to w lutym na gali UFC 234 w Melbourne mają o niego zawalczyć aktualny mistrz Robert Whittaker i Kelvin Gastelum. Według Dana White’a, jeśli Whittaker pokona Gasteluma, wówczas Adesanya może być następnym pretendentem do tytułu.

W rozmowie z Daily Telegraph, White powiedział, że jest wielkim fanem urodzonego w Nigerii zawodnika, a biorąc pod uwagę aktualną sytuację w dywizji, jest on bliżej walki o pas niż sugeruje to ranking. W rzeczywistości, White i Adesanya mają się spotkać dzisiaj w Sydney, aby zaplanować następne kilka miesięcy.

„To bardzo możliwe, tak”, powiedział White o potencjalnej walce z Whittakerem.

„Dlatego właśnie leci tutaj, Israel chce się ze mną spotkać i porozmawiać. Kiedy przeczytał, że lecę tam w tym tygodniu, powiedział, że chce się spotkać i porozmawiać i to jest niesamowite.”

Dana White jest otwarty na tę walkę i jeżeli tylko Whittaker w dobrym stylu pokona Gasteluma, to walka między Nowozelandczykiem i Australijczykiem będzie brana pod uwagę jako kolejny pojedynek o tytuł wagi średniej.

„To z pewnością miałoby największy sens. W rzeczywistości, gdyby ci dwaj faceci mieli ze sobą walczyć, to jest to coś, co naprawdę chciałbym obejrzeć na tym stadionie (Rod Laver Arena).”

Dana White pozycjonuje Israela Adesanyę bardzo wysoko stawiając go obok takich gwiazd organizacji jak Conor Mcgregor, Ronda Rousey, Geroge St Pierre i Chuck Liddell. Szef organizacji wierzy, że Adesanya może być kolejną wielką gwiazdą w UFC.

„Israel jest jednym z tych chłopaków, którzy, jeśli będzie w stanie to zrobić, jeśli będzie w stanie zdobyć tytuł mistrza, będzie niezwykle sławny. Sławny na całym świecie. Ten dzieciak może być niewiarygodnie dużą gwiazdą. Uwielbiam w nim wszystko. Sposób, w jaki mówi, sposób w jaki walczy …. i ten dzieciak chce walczyć co miesiąc.”

Oprócz tego Dana White wyjawił Daily Telegraph, że Israel Adesanya będzie prawdopodobnie w stanie gotowości do walki w lutym, jeśli Whittaker lub Gastelum doznają kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *