„Dana White szykuje dla mnie coś specjalnego jeśli pokonam Justina Gaethje” – Khabib Nurmagomedov o swojej przyszłości

Mikhail Metzel\TASS via Getty Images

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov nie jest pewien, co go zmotywuje do rywalizacji po walce z Justinem Gaethje na gali UFC 254, ale twierdzi, że będą pewne opcje, które ma mu przedstawić organizacja.

Khabin Nurmagomedov (28-0 MMA, 12-0 UFC) powróci 24 października do Oktagonu, podejmując Justina Gaethje (22-2 MMA, 5-2 UFC) w walce wieczoru gali, która odbędzie się we Flash Forum na wyspie Yas w Abu Zabi.

Podczas gdy Nurmagomedov powtórzył wiele razy podczas wirtualnej konferencji prasowej przed walką w czwartek, że nie wybiega myślami zbyt daleko poza walkę z Gaethje, mistrz omówił swoje długoterminowe plany na przyszłość.

„To bardzo dobre pytanie, szczerze mówiąc – bardzo dobre pytanie”, powiedział Nurmagomedov, gdy zapytano go o przyszłe czynniki motywujące. „Nie wiem. Nie wiem. Wiesz, na przykład, zamierzam skończyć Justina Gaethje w klatce 24 października, ale co jeszcze? To bardzo dobre pytanie. Zobaczymy. Wiesz, kocham rywalizację. Kocham rywalizację z najlepszymi zawodnikami na świecie. Dlatego tu jestem. Nie jestem w UFC, żeby zarabiać pieniądze. Mam wiele projektów biznesowych poza UFC. Mogę zarabiać pieniądze. To dobre pytanie – bardzo dobre pytanie.”

32-letni Nurmagomedov ujawnił w przeszłości swoje długoterminowe zamiary. Planuje przejść na emeryturę, będąc mistrzem. Jednak Dagestańczyk nie sądzi, aby pojedynek na UFC 254 był jego ostatnią walką – zwłaszcza gdy prezydent UFC Dana White zasygnalizował mu, że na horyzoncie czekają na niego ważne rzeczy do wykonania.

„Nie sądzę (że odejdę na emeryturę). Mamy kilka opcji. Zastanowimy się nad tym po tej walce. Dana powiedział mi, że po tej walce, ma dla mnie coś specjalnego. Powiedziałem mu: „Proszę, zachowaj to (dla siebie). Po walce, będziemy rozmawiać”. Powiedzieli: „Po tej walce mamy dla ciebie bardzo ważne rzeczy”. Zobaczymy.”

Od czasu pokonania Al’a Iaquinty, zdobywając wolny tytuł mistrza na UFC 223 w kwietniu 2018, Nurmagomedov obronił swój tytuł dwukrotnie. W październiku 2018 roku na UFC 229 poddał swojego największego wroga Conora McGregora w czwartej rundzie. Na UFC 242 we wrześniu 2019 roku Nurmagomedov odniósł kolejne zwycięstwo. Tym razem poddał Dustina Poiriera w trzeciej rundzie.

Khabib Nurmagomedov miał walczyć z Tonym Fergusonem na UFC 249 w kwietniu, ale został zmuszony do wycofania się po wybuchu pandemii COVID-19, która wywołała problemy z podróżami. Gala została przełożona na maj, a Gaethje wkroczył jako zastępstwo za mistrza i pokonał Fergusona w piątej rundzie przez TKO zdobywając tytuł tymczasowego mistrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.