Dana White rozmawiał z Nickiem Newellem na temat podpisania kontraktu z UFC

Nick Newell Instagram

Wkrótce powinniśmy poznać decyzję prezydenta UFC, Dana White’a na temat tego, czy Nick Newell dołączy do organizacji.

Nick Newell bardzo chce dołączyć do największej organizacji MMA i wielokrotnie już o tym mówił. Były zawodnik wagi lekkiej World Series of Fighting przegrał tylko jedną walkę w swojej zawodowej karierze i była to porażka z Justinem Gaethje. Z rekordem 14-1, „Notorious” wierzy, że nadszedł czas, aby dołączyć do najlepszej ligi MMA.

Rekord Newella wydaje się jeszcze bardziej imponujący kiedy weźmiemy pod uwagę to, że 32-latek cierpi na wrodzoną amputację kończyny górnej, a dokładnie lewej ręki. To jednak nie przeszkodziło mu w rywalizacji z w pełni sprawnymi przeciwnikami, których dwukrotnie nokautował i dziewięciu poddał. Jedynie trzy walki zakończył przez decyzję.

Newell chce spróbować swoich sił w UFC, ale zdaje sobie sprawę, że potrzebuje pomocy w negocjacjach którymi zajmuje się jego menadżer Ali Abdelaziz. Abdelaziz przekonywał White’a do rozważenia podpisania kontraktu z Newellem, a z kolei Brett Okamoto z ESPN poinformował na swoim Twitterze, że White podejmie decyzję już 25 kwietnia:

„Prezydent UFC Dana White powiedział mi, że spotkał się wczoraj z Nickiem Newellem i jego agentem Ali Abdelazizem w Las Vegas. „Oczywiście jego marzeniem jest walczyć w UFC. Powiedziałem mu, że dam mu odpowiedź do jutra.” Newell nadal jest w Vegas, ale jutro rano leci do domu.”

Nick Newell jest byłym mistrzem wagi lekkiej XFC i byłym pretendentem do tytułu wagi lekkiej WSOF. Po porażce z Justinem Gaethje stoczył jeszcze dwie wygrane walki po czym zdecydował się zakończyć kariere pod koniec 2015 roku. Newell wrócił niedawno do rywalizacji w organizacji Legacy Fighting Alliance i na gali LFA 35 w marcu pokonał Sonny’ego Luque przez poddanie duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *