Dana White przewiduje powrót do Oktagonu w 2018 roku takich zawodników jak Jon Jones, Brock Lesnar i bracia Diaz

Fot. UFC.com

Według tego, co powiedział prezydent UFC Dana White, rok 2018 może być najlepszym rokiem dla największej organizacji MMA.

Dana White jest przekonany, że ​​kilka największych gwiazd organizacji przygotowuje się na długo oczekiwane powroty do Oktagonu w tym roku. W rozmowie z TSN Tube, White stwierdził, że czeka na powrót takich zawodników jak Jon Jones, Brock Lesnar, Georges St-Pierre, a nawet braci Nicka i Nate’a Diazów.

Mało tego, Dana postanowił przedstawić konkretne swoje typy ukazujące szanse na powrót wymienionych zawodników.

„Zamierzam wytypować szansę i mówię „tak” na powrót Conora McGregora i że stoczy więcej niż dwie walki w Oktagonie — typ +175.

Mówię „tak” przy szansie +150 na to, że St-Pierre powróci.

Mówię „nie” temu że Ronda Rousey znowu będzie walczyć z typem -1000.

Zamierzam ponownie zaryzykować i powiedzieć „tak” z typem +500 na to, że Brock Lesnar powróci.

Powiem „tak” na +150, że Jon Jones będzie walczył w UFC ponownie w 2018 roku.

To są straszne typy, ale mówię „tak” +130, że bracia Diaz będą walczyć w 2018 roku.”

Jeśli chodzi o byłego mistrza wagi półciężkiej Jona Jonesa, to wciąż czeka na wyrok komisji sportowej, która ma orzec karę zawieszenia i jej długość w związku z drugim oblanym testem antydopingowym USADA po UFC 214. Jest spora szansa na to, że Jones uniknie surowej kary i ponownie dostanie rok zawieszenia obowiązujące od dnia ogłoszenia wyników testów.

Były mistrz wagi półśredniej i średniej Georges St-Pierre przy okazji powrotu do Oktagonu po długiej przerwie zmierzył się z mistrzem wagi średniej Michaelem Bispingiem na UFC 217 i odebrał mu tytuł. Niestety GSP nie nacieszył się nim zbyt długo, ponieważ został zmuszony do zrzeczenia się tytułu przez ciężki przypadek zapalenia jelita grubego.

Była mistrzyni wagi koguciej Ronda Rousey nie rywalizuje od czasu swojej drugiej porażki z rzędu. W pierwszej walce przegrała z Holly Holm na UFC 193, a w drugiej uległa Amandzie Nunes na UFC 207. Coraz więcej mówi się o występie Rousey w organizacji wrestlingowej WWE.

Nate Diaz wydaje się być zadowolony z bycia na uboczu nie kwapiąc się do powrotu do rywalizacji, chyba że UFC oraz potencjalni rywale ładnie poproszą go o powrót. Jego brat Nick musiał z kolei rozwiązać swoje problemy i zobowiązania z USADA, ale ostatnio mówi się, że jest na dobrej drodze.

Były mistrz wagi ciężkiej Brock Lesnar po swojej ostatniej walce na UFC 200 z Markiem Huntem został zgłoszony przez USADA za doping i wrócił do WWE. Największa na świecie organizacja wrestlingu raczej nie jest zbyt chętna na powrót Lesnara do MMA.

Co się tyczy mistrza wagi lekkiej Conora McGregora, to nie walczył w MMA od czasu UFC 205 w 2016 r. i zwycięstwa z Eddie Alvarezem. W sierpniu ubiegłego roku zadebiutował w boksie przegrywając walkę z Floydem Mayweatherem. Od tego czasu nie stoczył żadnej walki i grozi mu utrata tytułu wagi lekkiej.

Co sądzicie o prognozach Dana White’a dotyczących powrotów do Oktagonu tych zawodników? Które z nich mają największą szansę na szybką realizację?

3 thoughts on “Dana White przewiduje powrót do Oktagonu w 2018 roku takich zawodników jak Jon Jones, Brock Lesnar i bracia Diaz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *