Dana White przedłużył swój kontrakt z UFC

Chris Unger/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Dana White pozostanie na stanowisku prezesa największej organizacji MMA na świecie podpisując nowy kontrakt.

W ostatnim wywiadzie przeprowadzonym przez Megana Olivi, szef UFC ogłosił, że on i współzałożyciel WME-IMG Ari Emanuel podpisali nowy siedmioletni kontrakt.

„Ari Emanuel i ja właśnie podpisaliśmy nową siedmioletnią umowę. Jesteśmy tu na siedem lat, ESPN jest tu na siedem lat. Są to niewiarygodne rzeczy, nad którymi będziemy pracować… Nie mogę nawet opisać tego, jak bardzo jestem podekscytowany tym wszystkim.”

Wczoraj podano, że UFC i ESPN zacieśniły współpracę poprzez umowę dzięki której PPV na gale będzie można nabywać wyłącznie przez platformę ESPN+.

49-letni Dana White został prezesem UFC w 2001 roku, wkrótce po tym, jak przekonał swoich przyjaciół z dzieciństwa Lorenzo i Franka Fertittę do zakupu organizacji UFC od jej pierwszego właściciela Boba Meyerwitza i jego firmy Semaphore Entertainment Group (SEG). Od tego czasu jest nieprzerwanie prezesem organizacji i choć nie wszystkie jego decyzje cieszyły się aprobatą zawodników i fanów MMA, można przypuszczać, że UFC nie byłoby tam, gdzie jest dzisiaj, gdyby nie jego wysiłek i smykałka do biznesu.

Czas pokaże, co Dana White osiągnie w ciągu najbliższych siedmiu lat, ale wraz z nowym kontraktem i umową z ESPN, przyszłość organizacji w tych dwóch aspektach wydaje się być pewna.

Poniżej cały wywiad z Daną White’em:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *