Dana White: Pracujemy nad zestawienie walki Jose Aldo vs. Petr Yan o wakujący pas wagi koguciej

globoesporte.globo.com

Czy starcie czołowych kogucich dojdzie do skutku?

Podczas wczorajszego wywiadu Dana White wypowiedział się w kwestii sytuacji w wadze koguciej po zakończeniu kariery przez dotychczasowego mistrza, Henry’ego Cejudo (16-2, 10-2 w UFC).

Moi ludzie prawdopodobnie mnie za to zabiją. Cejudo zakończył karierę tak, więc my teraz pracujemy nad zestawieniem walki Jsoe Aldo vs. Petr Yan o wakujący pas. Nie mamy ustalonej daty ani miejsca na to, ale to jest walka, której teraz chcemy.

Cejudo ogłosił przejście na sportową emeryturę po wygranej z Dominickiem Cruzem (22-3, 5-2 w UFC, #11 w rankingu UFC) na UFC 249. Początkowo spekulowano, że to jedynie biznesowa zagrywka mająca na celu wynegocjowanie lepszych warunków jednak usunięcie z rankingów i zwakowanie pasa sugeruje prawdziwe odejście Cejudo z MMA.

Bardzo możliwe, że pojedynek Jose Aldo (28-6, 10-5 w UFC, #6 w rankingu UFC) i Petra Yana (14-1, 6-0 w UFC, #3 w rankingu UFC) odbędzie się na Fight Island, stworzonej pod kątem zawodników, którzy ze względu na restrykcje podróżowe nie mogą wjechać do USA.

Aldo zadebiutował w limicie 135 funtów podczas gali UFC 245, wówczas przegrał z Marlonem Moraesem po bardzo kontrowersyjnej decyzji sędziów. Na maj planowano walkę Henry’ego z Brazylijczykiem jednak pandemia zweryfikowała te plany.

Yan ma za sobą dziewięć kolejnych zwycięstw z których sześć odniósł w oktagonie UFC. W zeszłym roku Rosjanin z sukcesem odprawił Johna Dodsona, Jimmiego Riverę i Urijaha Fabera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *