Dana White: Pracujemy nad walką Khabiba Nurmagomedova z Tonym Fergusonem

Jeff Sherwood / sherdog.com

Pojedynek czołowych lekkich ma odbyć się w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Możliwa konfrontacja Khabiba Nurmagomedova (28-0, 12-0 w UFC) z Tonym Fergusonem (25-3, 15-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) to temat żyjący niemal nieprzerwanie od 2015r. kiedy po raz pierwszy zestawiono obu zawodników do walki. Do rywalizacji na gali finałowej 22 edycji jednak nie doszło z powodu kontuzji Rosjanina. Później walkę tę zestawiano także na gale UFC on FOX 19, UFC 209 i UFC 223, ale za każdym razem coś stawało na przeszkodzie.

Od lat obaj zawodnicy pokonują wszystkich rywali a także zdobywają najwyższe laury w postaci mistrzostwa (Nurmagomedov) i tymczasowego pasa (Ferguson) co jeszcze bardziej podkręca atmosferę i oczekiwanie przed tym starciem.

Prezydent UFC potwierdził, że organizacja kolejy raz prowadzi prace zmierzające do zorganizowania takiej walki – miałoby dojść do niej w pierwszych miesiącach przyszłego roku.

Nic nie stoi na przeszkodzie. Pracujemy nad tą walką. Jest to kolejny pojedynek, który należy zrobić, więc z pewnością do niego dojdzie.

Zatem początek przyszłego roku szykuje się niezwykle intensywny dla kategorii lekkiej, do rywalizacji powróci także Conor McGregor, który ma zawalczyć w styczniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *