Dana White potwierdził, że w planach są walki St-Pierre vs Diaz i Gustafsson vs Rockhold na gali UFC 227

Fot. UFC.com

Czyżby pogłoski o walkach Nate’a Diaza z Georgesem St-Pierre oraz Alexandrem Gustafssonem i Luke Rockholdem miały się urzeczywistnić? Wygląda na to, że szef UFC Dana White uchylił właśnie spory rąbek tajemnicy.

Plotki o potencjalnej walce między Natem Diazem i Georgesem St-Pierre krążyły już od dłuższego czasu, a informacje o pojedynku Luke’a Rockholda z Alexandrem Gustafssonem pojawiły się niedawno po tym jak Rockhold ogłosił przejście do kategorii półciężkiej. Okazuje się teraz, że te wszystkie pogłoski znalazły swoje potwierdzenie w słowach prezydenta UFC Dana White’a, który potwierdził je w ostatnim odcinku programu UFC Unfiltered.

Walki St-Pierre vs Diaz oraz Gustafsson vs Rockhold miałyby się odbyć na gali UFC 227, która jest zaplanowana na 4 sierpnia w Staples Center w Los Angeles w Kalifornii. Do tych dwóch pojedynków ma jeszcze dołączyć walka Dereka BrunsonaAntonio Carlosem Jr.

Oto, co Dana White miał do powiedzenia na temat walk St-Pierre vs Diaz i Gustafsson  vs Rockhold.

„To prawda i walczyliby w kategorii 155 funtów. To są te plotki, co widziałem? To prawda, że ​​planujemy zestawić walkę Gustafsson i Rockhold, ale nie będzie ona o tymczasowy tytuł, to nieprawda. To może być LA, celuję w Los Angeles.

W moim idealnym świecie, jeśli wszystko pójdzie perfekcyjnie, a na tym świecie nic nie idzie idealnie, będą walki Dillashaw vs. Garbrandt, GSP vs. Diaz w co-main evencie, Gustafsson vs. Rockhold i Brunson vs. Antonio Carlos Jr. To bardzo interesujące.”

Były mistrz wagi półśredniej i średniej Georges St-Pierre powrócił do rywalizacji w listopadzie po czterech latach przerwy i w wygranym pojedynku z Michaelem Bispingiem na gali UFC 217 zdobył tytuł wagi średniej. GSP musiał jednak szybko zrzec się tytułu na rzecz Roberta Whittakera ze względu na problemy zdrowotne. Jego powrót do rywalizacji w wadze średniej był wykluczany i mówiło się, że jeżeli wróci, to tylko na dobrze opłacaną walkę i najprawdopodobniej w dywizji półśredniej.

Z kolei Nate Diaz swoją ostatnią walkę stoczył w sierpniu 2016 roku na gali UFC 202 przegrywając w rewanżu z Conorem McGregorem. Diaz również wychodzi z założenia, że jeżeli ma wrócić do rywalizacji, to tylko na dużą walkę z mocnym nazwiskiem.

Alexander Gustafsson od przegranej walki o pas wagi półciężkiej z Danielem Cormierem na UFC 192 stoczył dwa wygrane pojedynki. W pierwszym odniósł zwycięstwo z Janem Błachowiczem przez jednogłośną decyzję na gali UFC Fight Night 93 a w kolejnym wyeliminował przez nokaut w piątej rundzie Glovera Teixeirę na UFC Fight Night 109.

Luke Rockhold natomiast przegrał swoją ostatnią walkę po nokaucie jaki zaserwował mu Yoel Romero w trzeciej rundzie na gali UFC 221.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *