Dana White potwierdza, że walka Koreańskiego Zombie z Brianem Ortegą będzie eliminatorem do walki o tytuł

bloodyelbow.com

Prezydent UFC Dana White potwierdził, że zwycięzca pojedynku Koreański Zombie vs Brian Ortega otrzyma walkę o tytuł wagi piórkowej i zmierzy się z mistrzem Alexandrem Volkanovskim.

Zaciekli rywale od czasu incydentu na gali UFC 248, w którym Ortega spoliczkował przyjaciela Koreańskiego Zombie, Jaya Park’a, Chan Sung Jung i Brian Ortega spotkają się w Oktagonie 17 października na gali UFC Fight Island, aby wyrównać rachunki. Zmierzą się w pojedynku, który wyłoni kolejnego pretendenta do tytułu i walki z mistrzem wagi piórkowej Alexandrem Volkanovskim.

Rozmawiając ze Sports Illustrated, Dana White potwierdził, że Koreański Zombie vs. Ortega to walka eliminacyjna do pojedynku o tytuł.

„Tak, chyba tak. Po pierwsze, ten dzieciak (The Korean Zombie) ma w sobie super gwiazdę. Został powołany do wojska w szczytowym momencie swojej kariery w Korei Południowej. Potem wyszedł i stoczył tę niesamowitą walkę z Yairem Rodriguezem. Został znokautowany na jedną sekundę przed końcem walki tym szalonym łokciem. Walczył z kilkoma kontuzjami i miał pecha po drodze, ale to jest duża walka z Ortegą.

Jestem podekscytowany, że to się w końcu stanie. Ktokolwiek wygra tę walkę, katapultuje go natychmiast do walki o tytuł.”

Mistrz kategorii 145 funtów Volkanovski nie walczył od czasu lipcowej wygranej przez niejednogłośną decyzję z Maxem Hollowayem i chce wrócić do Oktagonu w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Z nadchodzącym pojedynkiem Koreańskiego Zombie z Ortegą, data ich pojedynku dobrze zgrywa się z tym, kiedy mistrz chce bronić swój tytuł.

Należy również wspomnieć jeszcze o takich zawodnikach jak Yair Rodriguez i Zabit Magomedsharipov, którzy wciąż czekają na swoją kolej w walce o pas. UFC miało problemy z zestawieniem tej walki i ostatnio ponownie ją przełożono z powodu kontuzji Rodrigueza. Biorąc pod uwagę, że Rodriguez ma na swoim koncie zwycięstwo przez KO nad Koreańczykiem, można by pomyśleć, że będzie miał pierwszeństwo jeśli chodzi o walkę o tytuł.

Ponieważ Koreański Zombie jest ostatnio bardziej aktywny, wydaje się, że wyprzedził Rodrigueza w kwestii walki o pas. Jeśli chodzi o Magomedsharipova, jest niepokonany w UFC, ale nie walczył od listopada ubiegłego roku, kiedy pokonał Calvina Kattara, kolejnego wysoko zestawionego zawodnika. UFC ma tendencję do nagradzania zawodników, którzy są aktywni, a walki o pas często zależą od zgrania się walk w czasie, dlatego też pojedynek Koreańskiego Zombie i Briana Ortegi jest zestawiany jako eliminator do walki o tytuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *