Dana White potwierdza walkę Francis Ngannou vs Derrick Lewis 2 w lecie i zabiera głos w sprawie Jona Jonesa

Prezydent UFC Dana White potwierdził w poniedziałek, że rewanż z Derrickiem Lewisem będzie kolejnym pojedynkiem dla mistrza wagi ciężkiej Francisa Ngannou, jednocześnie informując o statusie Jona Jonesa.

Przed marcową galą UFC 260 sądzono, że zwycięzca walki Miocic vs. Ngannou 2 zmierzy się z „Bonesem” w kolejnym starciu. Jednak krótko po tym, jak „The Predator” zdetronizował Stipe przez nokaut w drugiej rundzie, negocjacje pomiędzy Jonesem a UFC szybko zakończyły się fiaskiem.

Według Dany White, Jon Jones żądał 30 milionów dolarów za super walkę z Francisem Ngannou. Jones szybko odpierał zarzuty White’a i od tamtego czasu jest impas w negocjacjach.

Po niedawnym zasugerowaniu, że rewanż z Derrickiem Lewisem jest prawdopodobnie następny dla nowego mistrza wagi ciężkiej, Dana White potwierdził w rozmowie z Aaronem Bronsteterem z TNS, że pojedynek Lewis vs. Ngannou 2 odbędzie się jeszcze tego lata.

„Pracujemy nad tą walką. Ta walka (Lewis vs. Ngannou 2) odbędzie się tego lata.”

White odniósł się również do sytuacji Jona Jonesa i jego przyszłości:

„Czy Jon ma menadżera czy nie, Jon będzie robił to, co Jon chce robić. Więc to jest prawdopodobnie coś, z czym Jon Jones musi się uporać, wiesz, że wiem, że on i Hunter (Campbell) mają dobre relacje. Więc myślę, że ci faceci spotkają się wkrótce i porozmawiają”.

Dana White kontynuował:

„Słuchaj, przez ostatnie wiele lat ludzie pytają mnie, kto według mnie jest najlepszy w historii, a ja odpowiadam, że Jon Jones. Wiesz, Jon Jones jest ogromną częścią historii tej firmy. On jest jednym z najlepszych w historii. Nie ważne na czym stoisz, czy uważasz, że to on, Anderson, Khabib, GSP, cokolwiek uważasz, on jest jednym z najlepszych w historii. Oczywiście jest jeszcze kilka dużych walk, które można z nim zorganizować i bardzo byśmy chcieli to zrobić. Wiesz, to nie jest tak, że nie możemy czegoś tutaj załatwić.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.