Dana White potwierdza walkę Francis Ngannou vs Derrick Lewis 2 w lecie i zabiera głos w sprawie Jona Jonesa

Prezydent UFC Dana White potwierdził w poniedziałek, że rewanż z Derrickiem Lewisem będzie kolejnym pojedynkiem dla mistrza wagi ciężkiej Francisa Ngannou, jednocześnie informując o statusie Jona Jonesa.

Przed marcową galą UFC 260 sądzono, że zwycięzca walki Miocic vs. Ngannou 2 zmierzy się z „Bonesem” w kolejnym starciu. Jednak krótko po tym, jak „The Predator” zdetronizował Stipe przez nokaut w drugiej rundzie, negocjacje pomiędzy Jonesem a UFC szybko zakończyły się fiaskiem.

Według Dany White, Jon Jones żądał 30 milionów dolarów za super walkę z Francisem Ngannou. Jones szybko odpierał zarzuty White’a i od tamtego czasu jest impas w negocjacjach.

Po niedawnym zasugerowaniu, że rewanż z Derrickiem Lewisem jest prawdopodobnie następny dla nowego mistrza wagi ciężkiej, Dana White potwierdził w rozmowie z Aaronem Bronsteterem z TNS, że pojedynek Lewis vs. Ngannou 2 odbędzie się jeszcze tego lata.

„Pracujemy nad tą walką. Ta walka (Lewis vs. Ngannou 2) odbędzie się tego lata.”

White odniósł się również do sytuacji Jona Jonesa i jego przyszłości:

„Czy Jon ma menadżera czy nie, Jon będzie robił to, co Jon chce robić. Więc to jest prawdopodobnie coś, z czym Jon Jones musi się uporać, wiesz, że wiem, że on i Hunter (Campbell) mają dobre relacje. Więc myślę, że ci faceci spotkają się wkrótce i porozmawiają”.

Dana White kontynuował:

„Słuchaj, przez ostatnie wiele lat ludzie pytają mnie, kto według mnie jest najlepszy w historii, a ja odpowiadam, że Jon Jones. Wiesz, Jon Jones jest ogromną częścią historii tej firmy. On jest jednym z najlepszych w historii. Nie ważne na czym stoisz, czy uważasz, że to on, Anderson, Khabib, GSP, cokolwiek uważasz, on jest jednym z najlepszych w historii. Oczywiście jest jeszcze kilka dużych walk, które można z nim zorganizować i bardzo byśmy chcieli to zrobić. Wiesz, to nie jest tak, że nie możemy czegoś tutaj załatwić.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *